Efsane Türk oyunu Crysis tekrardan konsollarımıza konuk oluyor

İlk olarak 2007 yılında PC için raflardaki yerini alan üretim devrinin en tanınan oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Yerli kardeşlerin kurduğu Crytek tarafından geliştirilen Crysis, Türkçe dublaj seçeneğiyle satışa sunulmuş ve Türkiye’de de büyük ilgi görmüştü.

Türk oyun severler için efsaneler ortasında yer alan Crysis artık bir defa daha PC ve konsollarımıza konuk olmaya hazırlanıyor.

Remastered olarak PC, PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için satışa çıkacak olan oyunun geliştiriciliğini Crytek ile Saber Interactive bir arada üstlenecekler.

Remastered versiyon yüksek çözünürlükte dokular, anti-aliasing, SSDO, SVOGI, derinlik alanı, yeni ışıklandırma, motion blur, paralaks oklüzyon haritalama, parçacık efektleri, hacimsel ışıklandırma, ışık huzmesi, screen space reflection ve ray tracing üzere grafiksel geliştirmelere sahip olacak. Üretimde çoklu oyuncu modu yer almayacak.

Dilerseniz duyuru fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Crysis Remastered önümüzdeki yaz raflardaki yerini almış olacak. Yaklaşık olarak 13 yıl ortadan sonra Crysis’i farklı platformlarda görmek hoş bir his olacak.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Crysis serisi birinci oyun sonrasında Warhead, Crysis 2 ve Crysis 3 ile devam etmişti. Crytek 3. oyunun akabinde seriyi sonlandırma kararı almıştı. Tahminen önümüzdeki devirde serinin devam oyununu görebiliriz.

Başa dön tuşu