Assassins Creed Valhalla tamamen farklı bir yapıda olacak

Ubisoft’un en esaslı serilerinden biri olan Assassins Creed bu yılın sonlarına hakikat yeni oyunu ile PC ve konsollarımıza konuk olacak. Geçtiğimiz günlerde resmiyet kazanan Assassins Creed Valhalla hakkında yeni ayrıntılar paylaşıldı.

Assassins Creed Valhalla büsbütün farklı bir yapıda olacak

Ubisoft’un değerli isimlerinden biri olan Ashraf Ismail, Valhalla’da bulunacak olan düzey sistemi hakkında bilgiler verdi.

Ismail’in verdiği bilgilere nazaran Assassins Creed Valhalla büsbütün farklı bir düzey sistemine sahip olacak. Bu düzey sistemi sayesinde oyun severler kıssa modunda ilerlemek için yan misyonları yapmak zorunda kalmayacak.

Hem Origins hem de Odysssey’de kendi düzeyinizin üzerinde düşmanlarla karşılaştığınızda işiniz hiç kolay olmuyordu. Münasebetiyle rahat bir tecrübe için yan vazifelerle düzey kasmanız gerekiyordu. Valhalla da ise bu durum büsbütün oyuncuların inisiyatifine bırakılmış durumda.

Yani dilerseniz hiç yan vazifelerle uğraşmadan direkt olarak ana misyonlara odaklanabileceksiniz. Elbette bu durum oynanış mühletini kıymetli ölçüde kısaltacaktır. Dileyen oyuncular ise Origins ve Odyssey’de olduğu üzere yan misyonları yerine getirip, çeşitli keşifler gerçekleştirebilecekler. Bu oyunculara ekipman ve güç dayanağı olarak geri dönecek.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. AC Valhalla PS4 ve Xbox One haricinde yeni kuşak konsollar için de çıkacak.

Başa dön tuşu