PlayStation 4 oyunlarını Nintendo Switch’te oynamak mümkün olabilir

Taşınabilir konsol macerasını PlayStation Vita ile noktalayan Sony, remote play ağını genişletmek için Nintendo Switch’i kullanabilir.

Japonya merkezli konsol devi, geçtiğimiz gün başlattığı bir ankette PS4 kullanıcılarına remote play için Switch’i kullanmak isteyip, istemediklerini sordu.

PlayStation 4 oyunlarını Nintendo Switch’te oynamak mümkün olabilir

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Remote play özelliği sayesinde PS4 üzerindeki oyunları geniş bant internet kontağı ile Vita, PC, Mac, iOS ve Android aygıtlarda oynamak mümkün.

Bu sistem genel olarak tıpkı ağ üzerinde işe yarasa da konsolun bağlı olduğu ağdan, farklı bir ağa bağlandığınızda çok verimli olmuyor.

Ayrıca iOS ve Android aygıtlar üzerinde de tuş dağılımı çok opsiyonel değil. Bu sebeple remote play özelliğinin en âlâ sonuçları Vita’da verdiğini söylemek mümkün.

Fakat Sony’nin Switch’i de remote play ağına dahil etme üzere bir planı varsa o vakit işler değişebilir. Zira Switch tuş kadrosu olarak Dual Shock4 ile birebir kalibrede. Hasebiyle oyun oynarken tuş ataması ve gibisi problemler da karşımıza çıkmayacak.

Tabi ki işin bir de Nintendo tarafı var. Sony oyunculardan olumlu bir dönüş alsa bile Nintendo’nun bu türlü bir şeye müsaade verip vermeyeceği şimdi netleşmiş değil. Tekrar de PlayStation 4 oyunlarını Switch üzerinde oynamak farklı bir tecrübe olacaktır.

Başa dön tuşu