Black Ops 4 Oyunun Kesilen Senaryo Modu Detayları Ortaya Çıktı

Her ne kadar son periyotta daha çok çok oyunculu, Battle Royale ve Zombies modları ile biraz daha ön plana çıkmaya başlıyor olsa da, Call of Duty serisinde bir oyun hariç her oyun başka bir senaryo modu ile geliyor. Bahsini ettiğimiz ise Call of Duty: Black Ops 4. Yakın bir vakit evvel de oyunun kesilen senaryo modu ayrıntıları ortaya çıktı.

2018 yılında satışa sunulmuş olan Black Ops 4, seri tarihinde senaryosu bulunmayan tek oyun olma özelliğini taşıyor. Bunun yerine, Specialists sistemindeki karakterlerin fonlarını derinleştirmek için bir dizi misyonlar bulunuyordu. Geri kalanında ise Blackout (Battle Royale modu), Multiplayer ve Zombies, bizlere sunulan seçenekler olmuştu.

Black Ops 4 Oyunun Kesilen Senaryo Modu Neler İçerecekti?

Reddit üzerinden Purpletoaster20 isimli kullanıcı tarafından yapılmış olan paylaşım, aylarca yapılan araştırma ve hakkında bilgisi olan şahıslar ile yapılan görüşmeler ışığında oluşturulmuş. Purpletoaster20 tarafından söylenene nazaran, senaryo modunun ismi Career olacakmış. Bizleri 2070 yılına götürecek olan kıssada, global salgın ve iklim felaketi sonrasında yaşanan kaos ile geçen yıl anlatılacakmış.

World United Nations ve Free People’s Army olmak üzere iki topluluğun bulunacağı modun oynanışı, ikiye iki vazife tabanlı bir yapıda olacak iken tek başımıza yahut yapay zeka karakterler ile de oynayabilecekmişiz. Birinci dördünün tamamlanmaya yakın olduğu söylenen bu misyonların PvE ve PvP kısımlarının, araç kullanımının, Black Ops 3 stili yeteneklerinin ve yan maksatlarının de olacağı söylenmiş.

Yaptığımız taraf seçimine bağlı olarak, moddaki ilerleyişimiz etkilenecek. Bunun yanı sıra, daha büyük altı öykü yeri üzerindeki birkaç vazife dahil, her biri on beş yahut yirmi dakika sürecek misyonlarda kazananın ve kaybedenin de tesiri olacakmış.

Aşama kaydetme sisteminin ise Black Ops 3 gibisi olacağı belirtilmiş. Yani modu oynayarak tecrübe puanı kazanacak ve yeni silahlar, yetenekler ve ekipmanlar açabilmek mümkün olacakmış. Ayrıyeten karakterinizin ve yardımcınızın cinsiyetini ve kozmetiklerini özelleştirebilecekmişiz.

Career modunun vazifelerini bağımsız herkese oynatma listelerinde oynayabileceğiniz Skirmish ve özel oyun modları da bulunacakmış. Kesin oyunda Zombies Custom Mutations olarak yer alan bu sistem, Career modundan yine tasarlanmış. Skirmish ise temel oyun ayarları üzerinde ince ayarlar yaparak kendi senaryo tecrübemizi yaratmamıza imkan tanıyacakmış.

Son olarak, dönemlik içeriklerin de yayınlanması planlanıyormuş. Her dönem üç yeni misyon sunacakmış. Ayrıyeten Black Ops 3’ün Nightmares’ının devamı için de hazırlıklar varmış. Career haritalarında geçecek ve Brutus ve Panzer Soldat isminde yeni düşmanlar içerecekmiş. İki grubun misyonları mümkün olabildiğince süratli bir formda tamamladığı ve altı oyunculu hayatta kalma olmak üzere iki farklı oynanış modunun olacağından da bahsedilmiş.

Başa dön tuşu