Dying Light 2: Bloody Ties İçeriği Ekim’de Geliyor

Hatırlayacağınız üzere Dying Light 2: Bloody Ties içeriği, geçtiğimiz hafta yayınlanan kısa bir tanıtım fragmanı ile duyurulmuştu. Bize nelerin sunulacağına dair birkaç şey görmüş olsak da, başlarda birçok soru işareti oluşmuştu. Bu soru işaretleri de GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında yapılan duyuru ile yanıtlarını buldu.

Dying Light 2: Bloody Ties İçeriği, Son Çeyrekte Yayınlanacak

Bahsi geçen genişletme paketi, esasen Haziran ayında yayınlanacaktı. Lakin planda olmayan bir aksilik sonucu Eylül ayına kalmıştı. Duyuru ise ikinci bir ertelemenin yaşandığını da ortaya koydu. Zira, Dying Light 2: Bloody Ties 13 Ekim 2022 tarihinde yayınlanacak.

Techland tarafından verilen ayrıntılar ile bu genişletme paketi, bizi Katliam Salonu ismi verilen yeni bir yere götürecek. Burası esasen, daha evvelki bir sızıntıda gördüğümüz opera binasıydı. Lakin artık güçlü olanın hayatta kalabileceği ve buna bağlı olarak şöhret ve zafer kazanmış olacağı bir arena haline getirilmiş. Ayrıyeten meydan okumalar, araştırma misyonları, yeni silah tipleri, etkileşime girebileceğiniz yeni karakterler ve keşfedilmeyi bekleyen gizler ile dolu olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Şayet çıkışından evvel satın alırsanız, özel bir silah ve kıyafet içerecek Aristocrat paketine erişiminiz de olacak.

Dying Light 2: Bloody Ties dışında, Techland topluluk tarafından yapılan geri dönüşler ile hazırlanan bir de güncelleme yayınladı. Halihazırda indirebileceğiniz bu güncelleme ile enfeksiyonlu düşmanlarımız gece ve çatışmalar sırasındaki davranışları için iyileştirmeler yapar iken, özel düşmanların tekrar doğma oranını arttırıyor, uzaklık takibi dahil birçok teknik uygunlaştırma sağlıyor ve E3 2019 sunumunda gördüğümüz renk derecelendirme hazır setlerini de getiriyor.

Başa dön tuşu