Mortal Kombat: Onslaught, Yeni Mobil Mortal Kombat Oyunu Geliyor!

Bizler Mortal Kombat 12 duyurusu bekler iken, seri taşınabilir aygıtlarda uzunluk göstermeye hazırlanıyor. Warner Bros. Games ve NetherRealm Studios, Android ve iOS için Mortal Kombat: Onslaught duyurusunda bulundu. Ayrıntılar haberimizde.

2019 yılının Nisan ayında satışa sunulan Mortal Kombat 11 oyununun üzerinden üç buçuk yıl geçti. Ocak ayındaki paylaşım ile yeni ana oyunun yakında duyurulacağı beklentisi oluşmuşsa da, ortalarda şimdi yeni bir gelişme yok. EVO 2022 ve serinin otuzuncu yılına özel kutlamaların da boş geçilmesinin akabinde, sürpriz bir biçimde yeni taşınabilir oyun duyurusu geldi.

Mortal Kombat: Onslaught Geliyor!

Mortal Kombat: Onslaught aslında taşınabilir aygıtlara gelen Mortal Kombat oyunu değil. 2015 yılında fiyatsız olarak yayınlanan ve Shao Khan’s Tower ve Quest Mode üzere farklı modlar içeren bir Mortal Kombat Mobile var. Bu hafta içerisinde duyurulmuş olan, haliyle ikinci ziyaret olacak.

2023 yılında yayınlanacağı söylenen Onslaught, aşina olduğumuz klasik yapısının dışına çıkarak, koleksiyon Rol Yapma Oyunu usulünde karşımıza çıkacak. Yani enteresan bir tecrübe bizleri bekliyor. Taşınabilir aygıtlara özel sinematik bir kıssa tecrübesinin sunulacağı oyunda, oyuncular olarak karakter takımından kendimize bir takım oluşturacağız. Sonrasında da kozmosu tehdit eden karanlık ve tehlikeli düşmanları durdurabilmek için gerçek vakitli küme dövüşlerine iştirakte bulunacağız.

Ed Boon, yaptığı açıklama ile serinin özüne sadık kalınacak iken Mortal Kombat serisini farklı bir yoldan tecrübe etme fırsatı sunacaklarını söylüyor. Bu bağlamda, eski ve yeni hayranların eğlenebileceği, stratejik ve kadro tabanlı koleksiyon Rol Yapma Oyunu olarak tekrar hayal ettiklerini söylüyor.

Şu an için net bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da, fazla geç bir tarihte yayınlanmayacaktır diye düşünüyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu