Palworld, Yakında PlayStation’a Gelebilir – Webtekno

Yılın başında ilk çıktığında tüm dünyada büyük ilgi gören Xbox ve PC oyunu Palworld ile ilgili oyuncuları heyecanlandıracak bir gelişme yaşandı. Pocketpair yöneticisi, oyunun PlayStation’a da gelebileceğini sinyallerini verdi.

Ocak ayında çıkış yapan Pocketpair imzalı açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld, ilk çıktığı zamanlarda tüm dünyayı kasıp kavurmuş, hatta Steam’de tarihin en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşan 2. oyunu bile olmayı başarmıştı. Pokemon benzeri karakterlerle donatılan yapım, daha sonra popülaritesini kaybetse de hâlâ seviliyordu.

Palworld, Xbox özel oyunu olarak çıkış yapmıştı. Bu da sadece PC ve Xbox oyuncuları tarafından erişilebilir olduğu, PlayStation’da yer almadığı anlamına geliyordu. Ancak yeni bir gelişme, yakında bunun değişebileceğini gösterdi.

Pocketpair yöneticisinden “Palworld PlayStation’a mı geliyor?” dedirten paylaşım

Aslında Pocketpair’ın daha fazla platforma gelebileceği geliştirici şirket tarafından söyleniyordu. Ancak aylar geçmesine rağmen bu konuda bir gelişme görmemiştik. Pockepair’ın Topluluk Yöneticisi, X üzerinden bir paylaşım yaparak bunun gerçekleşebileceğini gösterdi.

Bucky isimli yönetici, Palworld’ün ismiyle birlikte farklı renklerden kalpler paylaştı. Siyah, gri ve yeşil renkten oluşan bu kalpler, muhtemelen oyunun yer aldığı platformları temsil ediyordu. Altında ise “Daha fazla kalp eklemek istiyorum.” ifadelerini kullanarak yenilerini ekledi. Bu sefer mavi renk kalp kullanması dikkat çekti. PlayStation’ın mavi renkle özdeşleştiğini bildiğimizden bu oyunun Sony’nin konsollarına geleceğini bir göstergesi olabilir.

PlayStation Store’da “Yıl Ortası Fırsatları” Başladı, Yüzlerce Oyun %80’a Varan İndirime Girdi! Kaçırmamanız Gereken Oyunları Derledik

Palwordl’ün PS’ye gelişiyle ilgili henüz resmî bir açıklama bulunmuyor. Ancak tüm işaretler, geleceği yönünde. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Palworld fragmanı

Başa dön tuşu