Epic Games Store İki Yeni Özellik Kazandı

2018 yılının sonlarına hakikat faaliyete geçmiş olan Epic Games Store, mod dayanağı, başarımlar, inceleme puanları, sepet ve daha birçok özellik ile gelişme göstermişti. Ne var ki rakibi Steam ile karşılaştırıldığında, hala fazlaca eksiğinin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Amerika menşeli şirket tarafından atılan adımlar ile önümüzdeki süreçte Epic Games Store yeni özellikler ile gelişmeye devam edecek.

Epic Games Store Puanlama ve Anket Sistemi Duyuruldu

Yakın bir vakit evvel duyurulan Puanlama ve Anket sistemi, öbür kullanıcıların satın alacakları bir oyun hakkında kâfi fikri edinmelerini sağlayacak. Steam mağazasındaki Kullanıcı İncelemeleri ile benzerlik gösterecek olan bu sistemin işleyişi de detaylı bir biçimde açıklanmış.

Herhangi bir oyunu oynadığınız yahut uygulamayı kullandığınız vakit, mağaza sizden gerekli bilgileri doldurarak genel kullanıcı tecrübesini iyileştirmenizde ve kullanıcıların keyif alacakları oyunu bulmalarında yardımı olacak geri bildirimde bulunmanızı isteyebilecek.

Bir oyunu en az iki saat oynamış olan kullanıcılara gönderilecek olan geri bildirim isteğinde, beş üzerinden puanlama yapmanız beklenecek. Bu da direkt oyunun mağazadaki sayfasında görüntülenecek olan genel puana tesir edecek. İstekler rastgele gönderileceği için, her oyun ve uygulama için geri bildirimde bulunmak durumunda olmayacaksınız.

Puanlama dışında, tekrar rastgele oyunculara gönderilecek olan anketlerde ise oynadığınız son oyun hakkında bir soru sorulacak. Mesela oyunun kümeyle birlikte oynamak için uygun olup olmadığı sorulacak ve sizden olumlu ya da olumsuz karşılık vermeniz beklenecek. Bunun dışında, karşılaştığınız düşmanların ne kadar sıkıntı yahut oyunun görselliğinin ne düzeyde olduğuna yönelik sorularla da karşılaşabileceğiniz söyleniyor.

Bu anketleri kâfi sayıda oyuncunun yanıtlamasının akabinde da eser sayfasında, filtreleme için kullanılacak etiketler oluşturulacakmış. Etiketlerin sayısının vakit içerisinde artması ile içerik konusunda oyuncular daha fazla bilgi sahibi olabileceklermiş. Haliyle oyunların keşfedilmesi de daha kolay bir hale gelecekmiş.

Başa dön tuşu