Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişimden Çıkış Tarihi Açıklandı

30 Mart 2020 tarihinde PC (Steam) üzerinden Erken Erişim versiyonu ile oyuncuların beğenisine sunulmuş olan Mount & Blade II: Bannerlord’un erken erişimden çıkış tarihi için yeni bir duyuru yapıldı. TaleWorlds Entertainment tarafından yapılan duyuruya nazaran, Ekim ayı içerisinde kesin versiyonu ile büyük çıkış gerçekleştirilecek. Ayrıntılar haberimizde.

Hikayesi Warband için bir devam niteliği taşıyan ve iki yüz yıl öncesinde geçen Mount & Blade II: Bannerlord oyununda, imparatorluk iç savaş ile tahrip olur iken hudutlarının dışında yeni bir krallık yükseliyor olacak. Biz ise zırhımızı giyecek, kılıcımızı kuşanacak, atımıza binecek ve zafer kazanmak için destekçilerimiz ile Calradia’nın savaş alanlarına dahil olacağız.

İki yıldan fazla bir vakit Erken Erişim sürecinde gelişmeye devam etmiş olan Mount & Blade II: Bannerlord, bu yılın son çeyreğinde en nihayetinde Erken Erişim sürecinden çıkacak. Mevzuya ait olarak yapılan açıklama ise şöyle;

Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişimden Çıkış Tarihi Ne Vakit?

TaleWorlds Entertainment bugün Gamescom 2022’de, tüm dünyada takdir toplayan aksiyon RYO’ları Mount & Blade II: Bannerlord’un 25 Ekim’de PlayStation (PS4 ve PS5) ve Xbox konsollarında (Xbox One ve Series S&X) piyasaya sürüleceğini duyurdu.

İlk günden itibaren tüm platformlar için geliştirilen Mount & Blade II: Bannerlord’un konsol versiyonu, PC versiyonu ile tıpkı oynanış özelliklerine sahip olacak. Oyun bugün (23 Ağustos, 16:00 UTC) Playstation ve Xbox Mağazalarında ve büyük perakendecilerde Ön Siparişe açılacak.

Şu anda mevcut olan masaüstü Erken Erişim versiyonu da konsollarla birebir tarihte tam sürüme geçecek. Fakat merak etmeyin – Bu, kıymetli bir dönüm noktası olsa da, önümüzdeki aylarda güncelleme almaya devam edecek olan Mount & Blade II: Bannerlord için yolun sonu değil.

TaleWorlds Entertainment’ın CEO’su Armağan Yavuz bugün yaptığı açıklamada hislerini şu sözlerle ifade etti, “Bu iki yıl uzun ve güçlü bir yol oldu. Bannerlord üzere devasa ve karmaşık bir oyunu pandeminin ortasında ve birden fazla platform için geliştirmek kolay bir iş değil – aralıksız ve özverili çalışmaları için takımımızla inanılmaz gurur duyuyorum. Zorluklara karşın, geliştirme süreci tıpkı vakitte ödüllendirici de bir süreç oldu: Konsollar ve PC ortasında başlangıçta beklemediğimiz sinerjiler, Bannerlord’un büyümesini ve öbür şartlarda olabileceğinden daha düzgün olmasını sağladı. Oyunu, Warband’den beri konsollarda bizi destekleyen süper topluluğumuzun beğenisine sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Başa dön tuşu