Atomic Heart, Kış Mevsiminde Satışa Sunulacak

Mundfish tarafından geliştirilmekte olan Atomic Heart, GamesCom 2022 fuarından sonra tekrar karşımıza çıktı. Fakat bu yeni gelişmenin bir düzgün bir de makûs yanı var. Berbat yanı, oyunu oynayabilmek için biraz daha bekleyeceğiz. Düzgün yanı ise, ünlü bir yayıncı ile anlaşılmış olması. Ayrıntılar haberimizde.

2017 yılının Temmuz ayında duyurulmuş olan Atomic Heart, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştiriliyor. Kıssa olarak 1930’lu ve 1960’lı yıllar ortasındaki Sovyetler Birliği topraklarında lakin internet, hologramlar ve robotların çoktan icat edildiği alternatif bir gerçeklikte geçecek. Ana karakterimiz ise hükümet tarafından sessizliğe gömülen üretim tesisi araştırması için gönderilen P-3 kod isimli ruhsal istikrarı bozuk bir KGB casusu olacak.

Bir müddettir yeni bir haber alamadığımız oyun, bugün prestijiyle dünya genelindeki yayıncılık için Focus Entertainment ile anlaşıldığı hem de kış mevsimine ertelendiği duyuruldu. Öbür bir deyiş ile Aralık, Ocak yahut Şubat aylarından birisinde satışa sunulabilir. Haliyle 2023 yılına kalmış da olabilir.

Erteleme kararı ise söylenene nazaran mümkün olabildiğince cilalamak ve olabilecek en üst kalitede bir tecrübe sunabilmek, geliştirici takımın önceliğiymiş. Bununla birlikte, kesin çıkış tarihinin ise yakın bir vakitte açıklanacağı söylenmiş.

Resmi duyuruya istinaden açıklama yapan Mundfish Üst Yöneticisi Robert Bagratuni, “Beş yıl evvel bu stüdyoyu kurduğumuzda, kendimize dünya genelindeki milyonlarca kişiyi şad edecek dünya sınıfı bir oyun yapma maksadı koymuştuk. Ve artık, riskler hiç olmadığı kadar üstteyken, en nihayetinde yıllar boyunca biriktirdiğimiz hareket gücünü bırakmak için hazırız. Böylesine tecrübeli bir yayıncı ile çıkışa varmaktan daha fazla keyifli olamazdık ve Focus Entertainment’ın oyunun yaklaşan çıkışını hakikaten harikulâde hale getireceğinden kuşkumuz yok.” yorumunda bulundu.

Focus Entertainment Sorumlu İş Geliştirme Lideri Julien Ramette ise Robert Bagratuni ve takımının yaratıcı beyinlerinden etkilendiklerini lisana getirir iken, birinci oyunları için koydukları standartların gerçek manada bir muvaffakiyet olduğunu da kelamlarına ekledi. Bununla birlikte Ramette, Atomic Heart oyununun özgün ve yeni jenerasyon tecrübe arayan oyuncular için ilaç olacağını da söyledi.

Başa dön tuşu