Yeni PlayStation 5 Modeli Satışa Sunulmuş

Görünüşe nazaran yeni PlayStation 5 modeli, sessiz sedasız satışa sunulmuş. Şu an için resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Avustralyalı oyuncuların bu yeni model ile buluştukları söyleniyor. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun konsolları, her bir jenerasyon boyunca model revizyonları ile oyuncuların beğenisine sunuluyor. Seri numaraları ile ayırt edilebilen bu modeller genellikler sessiz sedasız satışa sunulup, kendi içerilerinde birtakım değişiklikler ile piyasadaki yerlerini alıyorlar. Bu haberimize bahis olan CFI-1200 serisi PlayStation 5 modeli ise bir yenisi olmuş üzere görünüyor.

Yeni PlayStation 5 Modelinin Satışa Sunulduğu Rapor Edildi

Press Start sitesi tarafından yayınlanan bir rapora bakılırsa, diskli olan CFI-1202A ve disksiz olan CFI-1202B ise dijital modeli temsil ediyor. Çıkış gününden bu yana ikinci olan bu revizyonun dikkat çeken istikameti ise hafifliği olarak gösterilmiş.

2020 yılının Kasım ayı içerisinde satışa sunulmuş olan birinci diskli model 4.5 kg ve disksiz model ise 3.9 kg ağırlığındaydı. Bu modellerin bir evvelki sene çıkan birinci CFI-1100A ve CFI-1100B revizyonlarının, 4.2 kg ve 3.6 kg yüklerinde olduğu söylenmişti.

Yakın bir vakit evvel satışa sunulduğu söylenen CFI-1202A ve CFI-1202B ise, 3.9 kg ve 3.4 kg tartılarında olduklarına işaret edilmiş. Haliyle, yeni diskli modelin artık birinci çıkan dijital modelin yüküne eş olduğu görülüyor.

2021 yılı modellerinin, kullanılan soğutucudaki değişim kelam konusu olmuş iken, mevcut revizyonlar için Japon teknoloji devi tarafından konsolları daha da hafifleştirmek için nelerin yapıldığı söylenmiyor. Lakin geçtiğimiz yılın yatırımcı konferansı sırasında Finans Yöneticisi Hiroki Totoki tarafından, stok sıkıntısını çözebilmek için eser dizaynında değişikliğe gidilebileceğine işaret edilmişti. Bir ihtimal tasarım değişikliği en nihayetinde hayata geçirilmiş olabilir. Doğal ki bunun için Sony tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemekte yarar var.

Başa dön tuşu