Yeni nesil konsol Xbox Series X işte böyle açılacak!

Microsoft geçtiğimiz gün yeni kuşak konsolu Xbox Series X için kıymetli bir aktiflik düzenledi. Bu aktiflikte yeni kuşak Xbox konsolu için gelecek olan birtakım oyunlar tanıtıldı. Aslında aktiflikten beklentiler oldukça fazlaydı. Lakin Microsoft bizlere bilmediğimiz bir şey sunmadı.

Yeni kuşak konsol Xbox Series X işte bu türlü açılacak!

Etkinlikte hali hazırda 140’ın üzerinde stüdyonun Xbox Series X için oyun geliştirdiğine de yer verildi. Elbette burada çabucak aklınıza AAA kalitesinde muazzam oyunlar gelmesin. Kaldı ki önümüzdeki sene çıkacak olan pek çok imal geçiş devrine denk geldiği için bizlere yeni jenerasyon konsolların gücünü üst düzeyde hissettiremeyecek.

Microsoft’un aktiflikte duyurduğu birtakım oyunlar ise şu formda;

Assassins Creed Valhalla, Dirt 5, Yakuza Like a Dragon, Second Extinction, Scarlet Nexus, The Medium, The Ascent, Vapire The Masquerade Bloodlines 2, Call of the Sea, Madden NFL 21, Chorus, Scorn ve Bright Memory Infinite.

Oyun severleri asıl heyecanlandıran ayrıntı ise Xbox Series X’in açılış simülasyonu oldu. Microsoft’un yetkili isimlerinden Larry Hryb, Xbox Series X için tasarlanan açılış animasyonunu paylaştı. Dilerseniz bu tweete aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yani şayet bir Xbox Series X alırsanız, aygıtınızın güç butonuna bastığınızda karşınıza gelecek olan ses ve manzara bu halde olacak.

Başa dön tuşu