Horizon Forbidden West’in PC Versiyonu Sızmış Olabilir

Resmi bir açıklama yahut ima olmasa da, Horizon Forbidden West’in PC versiyonu ortaya çıkmış olabilir. Sızdırıldığı söylenen Sony’ye ilişkin bir doküman, birtakım enteresan ayrıntıları ortaya koyuyor üzere görünüyor.

Sony Interactive Entertainment, Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ile bir tabuyu yıkmış ve birinci parti oyunlarını artık PC platformuna da çıkartmaya başlamıştı. Ortadan geçen vakit zarfında vitesleri süratli bir biçimde arttıran Japon teknoloji devi, bir yandan Days Gone, God of War, Marvel’s Spider-Man Remastered oyunlarını Epic Games Store ve Steam üzerinden yayınlamış iken, platform için yaptığı yatırımları da sürat kesmeden devam ettiriyor.

Bildiğiniz üzere bu ay içerisinde Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu ve Sackboy: A Big Adventure, tarihi belirli olmayan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve The Last of Us Part 1 de PC için satışa sunulması beklenen oyunlardan oluyor. Bu listeye artık de Horizon: Forbidden West eklenmiş üzere görünüyor.

Horizon Forbidden West’in PC için de Geliyor Mu?

Yakın bir vakit evvel sızmış olduğu söylenen bir Sony dokümanında, Aloy hanım kızımızın yeni macerasının PC versiyonu görülüyor. Aslına bakarsanız bu çok da büyük bir sürpriz olmadı, lakin tekrar de sevindirici olduğunu söyleyebiliriz. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz yıl yaşanan büyük GeForce Now sızıntısında Horizon: Forbidden West oyununun da ismi geçiyordu.

Bu ortada, dokümandaki listede Returnal ve Sackboy: A Big Adventure da görülüyor. Bunlara ek olarak, evvelki gün size haberini ulaştırdığımız çevrimiçi çok oyunculu Horizon ve Horizon: Zero Dawn oyununun PlayStation 5 versiyonu, devam oyunu için hazırlanmakta olduğu tez edilmiş olan indirilebilir içerik, Rise of the Ronin ve Kojima Productions tarafından geliştirilmekte olan Ocean kod isimli bir oyun da göze çarpıyor.

Şu an için ne Sony Interactive Entertainment ne de Guerrilla Games tarafından bu muhtemel sızıntıya ait açıklama yapılmadı. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu