Yeni Need for Speed Oyunu Detayları Sızdırıldı

Yeni Need for Speed oyunu detayları sızdırılmaya devam ediliyor. Reddit sitesi üzerinden paylaşılan bilgiler eskilerin bir kısmının üzerinden geçerken, yenilerini de ekliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Need for Speed serisinin yeni oyununun bu yıl içerisinde çıkması bekleniyor olsa da, şimdi ne Electronic Arts ne de Criterion Games tarafından mevzuya ait bir açıklama yapılmış değil. Haliyle şu an için büyük tanışmanın ne vakit gerçekleşeceği bilinmiyor.

Zaman içerisinde sizlerle paylaşmış olduğumuz sızıntı haberlerinde, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan oyunda, Chicago kentinin hayali versiyonunda geçecek olan bir kıssanın sunulacağını, fotoğraf kalitesinde görsellik ile bizi karşılayacağını ve anime ögelerinin olacağını aktarmıştık.

Adının Need for Speed: Unbound olacağı sav edilen oyunda, karakter dizaynlarının The Boondocks dizisindekilere benzeri olacağı ve oyuncuların harita üzerinde karşılaşıp da yarış başlatabilmelerine dayanan eşsiz bir buluşma sistem bulunacak iken aktif durumda bir demiryoluyla karşılaşacağımız da söylenmişti.

Sızdırılan Yeni Need for Speed Oyunu Ayrıntıları Neler Sunuyor?

Henüz bu bahsi geçen sızıntılar şimdi nihayete ermemiş iken, Reddit üzerinden paylaşılanlar ile hem eskilerin üzerinden geçilmiş iken birebir vakitte yenileri de eklendi. Mesela bunlardan birisi, yayınlanan kısa bir klip ile anime ögelerine hoş bir örnek oldu.

View post on imgur.com

Sızıntı bilgileri paylaşan kullanıcı, oynanış kısmında drag ve drift etkinliklerinin olmayacağını fakat Speedcross için bir geri dönüşün olacağını belirtmiş. Ayrıyeten oyunculara sunulacak olan araç geliştirme sisteminin Forza markasındakinin kolaylaştırılmış versiyonu olacakmış.

Araba değişimleri ise menü tabanlı bir sistemde gerçekleşecekmiş. Yani evvel bir park yerine gidiyorsunuz, sonra karşınıza bir menü çıkıyor ve oradan geçiş yapmayı istediğiniz aracı seçiyor ve onaylıyormuşsunuz.

Oyunda bir tez sisteminin olacağı da söylenmiş. İşleyişe nazaran, paranızı yatırıp bir aktifliği oynuyorsunuz. Parayı kazanabilmek için yarışı kazanmanızın gerektiğini bilmek için dahi olmaya gerek yok elbette. Şayet daha savlı bir yarışçı olursanız da daha fazla para kazanabiliyorsunuz.

Kullanıcı tarafından aktarılan ayrıntıların devamında, oyunun kapsamlılık istikametinden Need for Speed Heat ile benzerlik göstereceği ve çeşitliliğin de büyük ölçüde olacağı söylenmiş. Yeni oyunda bayan karakterler güçlü bir yapıda olacak iken, kültürel sunum da içeriğe dahil edilmiş.

Oyunun geliştirici grubunun yarısından azı eski Ghost Games ve Criterion Games çalışanlarından oluşuyor ve geri kalanı markaya külliyen yeniymiş. Birinci günden sunulacak olan içerik bir evvelki oyun ile eş paha seviyece olacak iken, incelemelere ve satışlara bağlı olarak neredeyse bir yıl boyunca içerik dayanağının sunulacağı söylenmiş.

Başa dön tuşu