Yeni Dune: Awakening Oyunu Duyuruldu

Nisan ayında satışa sunulmuş olan Dune: Spice Wars oyunundan sonra, önümüzdeki vizyona girecek olan Dune: Part Two sinemasını bekler iken GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayını sırasında yeni bir oyun duyurusuyla karşılaştık. Funcom tarafından hem geliştirilen hem de yayınlanacak olan yeni Dune: Awakening geliyor.

PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak olan yeni oyun için şimdilik bir çıkış tarihi verilmiş, ancak devasa çok oyunculu açık dünya hayatta kalma cinsinde olacağı söyleniyor. Dahası ise binlerce oyuncunun bir ortaya geleceği büyük çapta toplumsal etkileşim ile yürek ve yaratıcılık bir ortaya getirilerek, eşsiz ve savlı bir oyun ile karşımıza çıkılacakmış.

Yeni Dune: Awakening Oyunu Detayları

Oynanış kısmına baktığımızda, kum fırtınalarından sakınabilmek için sığınaklar inşa etmek ve bizi çölün sıcağından koruyacak olan kıyafetimizin bakımını yapmak durumunda olacağımızı görebiliyoruz. Ayrıyeten devasa kum solucanlarına da dikkat etmemiz gerekecek.

Bunların dışında, hem araç kullanarak hem de yürüyerek dolaşacağımız harita genelinde biyolojik test istasyonları harabelerini ziyaret edeceğimiz, düşmüş olan uzay gemilerinden işimize yarayacak şeyleri toparlayacağımız ve keşfedilmemiş bölgelere de giderek gizleri ve hazineleri ortaya çıkartacağımızdan da bahsedilmiş. Elbette hayatta kalabilmek için yağmacılar ve rakip topluluklar ile de uğraşa gireceğiz.

Baharat hasat ederek, ticaret yaparak, hileye başvurarak ve çatışmalara girerek kendi topluluğumuzu oluşturacağımız Dune: Awakening için yayınlanan duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıyeten beta testi için de resmi sayfasından kayıt yaptırmayı da unutmayın.

Başa dön tuşu