Gotham Knights’ta Her Şeyi Bir Oynayışta Göremeyecekmişiz

Gotham Knights’ta her şeyi birinci oynayışta görebilmemiz mümkün olmayacakmış. Bu da demek oluyor ki, oyunu birden fazla defa bitirmemiz gerekecek. Oyun Direktörü Geoff Ellenor tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları haberimizde.

2020 yılının Ağustos ayındaki DC FanDome sırasında duyurulmuş olan Gotham Knights, 21 Ekim 2022 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series kullanıcıları ile buluşacak. Geçtiğimiz ayın ortalarına hakikat geliştirilme süreci tamamlanmış olan oyunun çıkış tarihine gerçek geri sayım devam eder iken, yapılan tanıtımlar ile oyun hakkında yeni bilgiler edinmeye de devam ediyoruz.

Gotham Knights’ta Her Şeyi Görmek için Yine Oynamak Gerekecek

Oynanış sırasında Batgirl, Nightwing, Red Hood ve Robin ortasında geçişler yapabilecek ve haliyle bütün karakterleri yönetebileceğiz. Ne var ki bunun getirisi olarak, öykü anlatımı da oynadığınız karaktere nazaran çeşitli düzenlemeler yapacak ve PLAY mecmuası tarafından Oyun Direktörü Geoff Ellenor ve Sinematik Direktörü Wilson Mui ile yapılan röportaj sırasında onaylanan ayrıntıya nazaran de bize sunulan içeriğin tamamını tek oynayışta görebilmek mümkün olmayacak.

“Tek bir oynayışta her şeyi göremeyeceksiniz.” yorumunda bulundu Ellenor ve devam etti: “Nedeni ise her bir kahramanın nelerin döndüğü ve nelerin meydana geldiği algısına özel çok fazla içerik var.”

Sinematik Direktörü Wilson Miu ise, orta sahnelerin emsal biçimde işleyeceğini ve oyuncular olarak yönettiğimiz karaktere bağlı olarak değişikliklerin yaşandığını görecekmişiz. Yapısal olarak misal bir akış olacak olsa da, yönettiğimiz karaktere nazaran çabucak göze çarpmayacak halde ayrılan noktalar ile ekranımıza gelecekmiş. Bundan kasıt ise karakterler farklı biçimlerde hareket edecekler, farklı konuşacaklar ve orta sahnenin farklı gelişim kademeleri olacak.

Gotham Knights Konusu

Hikaye olarak Batman karakterinin vefatının çabucak sonrasında geçiyor. Önlerindeki en büyük mahzurun kalkması ile yeraltı kabahat dünyası Gotham sokaklarında cirit atmakta iken, kenti inançta tutmak, halka umudu yine getirmek, polislerin disiplinini tekrardan sağlamak ve hatalılara kaçacak deliği yine arattırmak ise Nightwing, Red Hood, Batgirl ve Robin karakterlerinden oluşan Batman Family olarak iş yeniden biz oyunculara düşecek.

Başa dön tuşu