World of Warcraft: Dragonflight Çıkış Tarihi Açıklandı

World of Warcraft için yayınlanacak olan dokuzuncu genişletme paketi World of Warcraft: Dragonflight için çıkış tarihi sonunda belirli oldu. Kasım ayının sonu için kimselere kelam vermeyin. Blizzard Entertainment, ayrıyeten genişletme paketinin birinci dönemine dair ayrıntıları da gün yüzüne çıkarttı.

Amerika menşeli şirket tarafından yayınlanan yeni fragman ile yapılan duyuruya nazaran, bizleri Azeroth diyarına döndürecek ve özelleştirebileceğiniz ejderha ırkı Evoker ile tanıştıracak ve çok daha fazlasını sunacak olan genişletme paketinin 28 Kasım 2022 tarihinde çıkış yapacağını duyurdu.

Blizzard Entertainment tarafından World of Warcraft: Dragonflight çıkış tarihine ek olarak paylaşılan birinci dönem ayrıntılarına nazaran, birinci dönem Kuzey Amerika için 12 Aralık 2022 ve Avrupa için de 13 Aralık 2022 tarihinde yayınlanacak olan güncelleme ile başlayacak. Vault of the Incarnates baskını (Raid), PvP ve Mythic zindan dönemleri da eş vakitli olarak oyuncuların erişimine açılmış olacak.

Öte yandan, 4 Ekim 2022 tarihinden itibaren genişletme paketinin uyumluluk güncellemesinin yayınlanacağı güne kadar olan vakitte XP desteği aktifliği gerçekleştirilecek. Oyuncular, tecrübe puanı kazanımını % 50 oranında arttıran Winds of Wisdom’ı kullanabilecekler.

World of Warcraft Dragonflight Hakkında

Dracthyr Evoker altında yeni bir ırk ve sınıf üzere yeni özellikler olacak ve ejderhaya binerek bölgeyi keşfedebileceksiniz. Resmi sayfada Dracthyr Evoker’ların İttifak yahut Sürü için insan ve ejderha formları ortasında geçiş yaparak savaşabilecekleri belirtiliyor. Ayrıyeten iki ihtisas da olacak. Devastation alev püskürtme ve pençe taarruzlarına, Preservation ise müttefikleri düzgünleştirmeye ve desteklemeye odaklanacak.

Ejderha sürme ile ilgili olarak, her biri eşsiz ve özelleştirilebilir dört Drake alabileceksiniz. Farklı farklı pek çok kombinasyonlar kelam konusu olacak iken, uçuş sırasında yeni hareket imkanınız da olacakmış. Kabartmalar bularak ejderha uçurma yeteneklerinizi geliştirebilecek ve en nihayetinde de daha fazla özelleştirme seçenekleri için azami düzeyde meydan okumalar üzerinde yoğunlaşabileceksiniz.

Bu ayrıntıların dışında, yeni bölgeler, Primal Incarnates ismiyle yeni bir baskın, ulaşılabilecek azami düzeyin yükseltilmesi, iş kolu ve üretim, kullanıcı arayüzünü dilediğiniz üzere değiştirebilmeniz için revize edilmiş ekran göstergeleri, sınıf ve ihtisas ağaçları ile yeni bir yetenek sistemi de World of Warcraft: Dragonflight ile geleceklerin ortasında gösteriliyor. Oyunun yeni yetenek sistemi, World of Warcraft Classic oyununda gördüğümüzün elden geçirilmiş hali olacak. Tank olarak oynayan bir oyuncu, ağaç üzerinde seçeceği yetenekler ile farklı rollere geçiş yapabilecek.

Başa dön tuşu