Ghost of a Tale 2 Resmi Olarak Doğrulandı

İlk oyunun hayranları tarafından uzun vakittir talep edilen Ghost of a Tale 2, Twitter üzerinden yapılan bir paylaşım ile doğrulandı. Şimdilik hakkında pek bir ayrıntının bulunmadığı oyun ile ilgili birinci ortaya çıkanlar haberimizde.

Oyun dizayncısı ve DreamWorks ve Universal Pictures emektarı Lionel “Seith” Gallat tarafından geliştirilmiş olan Ghost of a Tale, 2018 yılında PC için çıkmıştı. 2019 yılında PlayStation 4 ve Xbox One için de satışa sunulmuş olan oyunun son durağı ise 2020 yılı prestijiyle Amazon Luna ve Switch olmuştu.

Tilo isimli şirin bir farenin başından geçenlerin anlatıldığı Ghost of a Tale, Dwindling Height Keep sırlarını araştırmaya ve saklılığa ek olarak hack-and-slash stili oynanışın hakim olduğu senaryo ile bizlere sunuyordu. Epeyce derin bir karakter gelişiminin ve dikkat çeken görselliğin hakim olduğu oyunun masalsı yapıda ve şirin olduğunu söyleyebiliriz.

Ghost of a Tale 2 Geliyor!

Uzun vakittir bir devam oyunu beklenmiş olsa da, SeithCG rastgele bir umut verici duyuru ile karşımıza çıkmamıştı. Ne var ki yakın bir vakit evvel bu durum değişti ve devam oyunu resmen ortaya çıktı.

Yalnız bunun daha çok bir doğrulama olduğunu söyleyebiliriz. Zira Twitter üzerinden paylaşım yapan geliştirici, bu paylaşıma bir görsel iliştirerek “Bu Fare’yi gördünüz mü?” diyor.

Paylaşımda da görebileceğiniz üzere, devam oyunu Unity motoru yerine Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor. Yani bu, Ghost of a Tale 2 PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkacak manasını taşıyor.

Ne yazık ki bunların haricinde rastgele bir ayrıntı verilmiş değil. Haliyle duyurunun ne vakit yapılacağı meçhul ve buna ait bir imada da bulunulmamış. Geriye kalan tek şey ise, beklemek ve olacakları görmek. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu