Ubisoft Oyunları Steam Mağazasına Dönüyor!

Bildiğiniz üzere 2019 yılında Epic Games ile Ubisoft ortasında yapılan mutabakata bağlıyor, Fransız yayıncının hiçbir oyunu Steam mağazasına gelmemişti. Yakın bir vakit evvel yapılan açıklama ile bu devir nihayet geride kalıyor ve Ubisoft oyunları Steam mağazasına dönüş yapacak. Ayrıntılar haberimizde.

Geçtiğimiz haftalarda ResetEra sitesinden The AshenOne isimli kullanıcı tarafından, Assassin’s Creed Valhalla oyunun Ubisoft Connect sayfasının kodunda STEAM ibaresi keşfedilmişti. Bununla birlikte, Roller Champions da kısa müddetli olarak SteamDB sayfasında görünmüştü. Haliyle her iki oyunun da Valve mağazasına geleceği istikametinde bir beklenti oluşmuştu.

Ubisoft Oyunları Steam Kullanıcılarıyla Buluşacak

2019 yılında yapılan bir röportaj sırasında konuşan Ubisoft Lider Yardımcısı Chris Early, Steam mağazasının iş modelinin gerçekçi olmadığını söylemişti. Fakat köprünün altından çok sular akmış. O denli ki yapılan açıklama ile Fransız yayıncının PC platformunda Epic Games mağazasına özel çıkan oyunları Steam için de yayınlanacak. Hatta Assassin’s Creed Valhalla 6 Aralık 2022 tarihinde çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Konuya ait olarak Ubisoft sözcüsü, “Nerede olurlar ise olsunlar, Ubisoft Connect ile istikrarlı oyuncu ekosistemini sağlar iken oyunlarımızı farklı kitlelere nasıl ulaştıracağımızı devamlı olarak kıymetlendiriyoruz.” açıklamasında bulundu ve devam etti: “Assassin’s Creed Valhalla, Anno 1800 ve Roller Champions dahil Ubisoft oyunları Steam üzerinde de yayınlanacak.”

Haliyle bu karar ile Avatar: Frontiers of Pandora, Eylül ayındaki Ubisoft Forward sırasında duyurulmuş olan Assassin’s Creed: Mirage, Assassin’s Creed Codename Red, Assassin’s Creed Codename Hexe ve Assassin’s Creed Infinity, Skull and Bones ve Prince of Persia: The Sands of Time Remake oyunlarının da Steam mağazasına geleceği manasını taşıyor.

Başa dön tuşu