Resident Evil 2 Remake satış rakamları açıklandı

Oyun bölümünün en esaslı serilerinden biri olan Resident Evil, geçtiğimiz yıl tam manasıyla köklerine döndü. Capcom, 1999 yılında çıkan ve epey geniş kitlelere ulaşan Resident Evil 2’yi günümüz teknoloji kurallarına nazaran tekrardan uyarladı.

Dinamikleri, atmosferi ve oynanışıyla oyun severlerin beğenisini kazanan Resident Evil 2 Remake, çıktığı platformlarda da ses getirmeyi başardı.

Resident Evil 2 Remake satış sayıları açıklandı

Oyunun imalcisi ve yayıncısı olan Capcom, mali çeyrek bilgilerini paylaştığı raporunda Resident Evil 2 Remake satışlarına da değindi. Buna nazaran Resident Evil 2’nin yine tasarlanan versiyonu 5 milyon kopyadan fazla satmış. Bu satış sayısı Capcom yetkilileri ziyadesiyle mutlu etmiş.

Ayrıca şirketin lokomotif serilerinden biri olan Monster Hunter’a ait satış sayıları da paylaşıldı.

Serinin son oyunu Monster Hunter World toplamda 15 milyondan fazla satmış. Oyun için son yayınlanan ek paket Iceborne ise kısa vakitte 4.5 milyondan fazla kopya satmayı başarmış.

Capcom’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu bir öteki hit üretim olan Devil May Cry 5’in ise net satış sayıları açıklanmadı. Ama yetkililer satışların tatmin edici seviyede olduğunu belirttiler.

Bu ortada taban not olarak belirtelim. Resident Evil 3 Nemesis’in remake versiyonu da bu sene çıkacak. Muhtemelen RE2 Remake’te gelen muvaffakiyetin bir gibisi RE3 Nemesis Remake’te de gelecektir. Tekrar de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu