Türk Oyunu I’m Looking For 3024 People Geliyor!

Bildiğiniz üzere Türk oyun geliştiriciler ile ülkemizdeki oyun dalı gitgide daha da gelişiyor ve vakit içerisinde daha fazla dikkat çeken oyunun geliştirilme evresinde olduğunu öğreniyoruz. Yakın bir vakit içerisinde duyurusu yapılacak olan Türk oyunu I’m Looking For 3024 People ise bunlardan bir yenisi olacak. Ayrıntılar haberimizde.

Türk Oyunu I’m Looking For 3024 People Detayları

Bakodun Game Studios tarafından geliştirilmekte olan I’m Looking For 3024 People, bir alternatif gerçeklik oyunu olacak. Rastgele bir görsel öğe bulunmayacak iken, oyuncular işitsel bildirimler ile hareket edebilecekler. Bütünüyle Replica Studios yapay zeka yazılımı ile seslendirilmiş olan oyunda, topluluk temelli bir misyon olacak.

1974 yılında geçen kıssaya nazaran Frank, bilgisayar mühendisliği kısmından mezun olduktan sonra, bir teknoloji AR-GE şirketinde işe başlıyor. İki yıl sonra, karakterimiz şirketin tüm hayatını değiştirebileceğini fark ediyor. Burada geliştirilen teknoloji ile öbür insanların keyfi için öldürülmektedir. Bunun farkına varan Frank, işten ayrılmak ile kalmaz ve şirketi ifşa etmek için de harekete geçer.

Yakalandığı ölümcül pankreas kanseri hastalığa karşın çabasını sürdürmüş olan Frank tarafından internete yüklenen evraklar, 2002 yılı içerisinde anonym52 takma isimli bir bilgisayar korsanı tarafından bulunur. 2022 yılında ise Frank tarafından toplanabilmiş olan bütün dokümanlar, anonym52 tarafından özel bir sitede depolanmaktadır. Ne var ki bahsi geçen bilgisayar korsanının yarım kalan bu işi tamamlayabilmesi için, 3024 şahsa daha muhtaçlığı olacak.

I’m Looking For 3024 People isimli oyun, fiyatsız olarak indirilip oynanabilecek. Oynanış olarak ise oyuncuların şirkete sızmaları, sızdırılmış evrakları incelemeleri ve canlı kamera manzaralarını izlemeleri gerekecek. Öykü ise bir döngü içerisinde ilerleyecek ve döngüyü kırabilmenin yolu da ana vazifeden geçiyor. Bu ana vazife, 3024 kişinin iştiraki ile gerçekleştirilecek ve oyuncuların iştirakte bulunabilmeleri için de 3024 özel NFT’den birisini edinmeleri ve Discord sunucusundaki vazifesi tamamlamaları gerekecek. Bunun yanı sıra, oyun için bir de turnuva düzenlenecek ve en süratli bitiren birinci yüz kişi Papara ve Razer Gold işbirliği ile mükafatlar dağıtılacak.

Başa dön tuşu