Efsane geri dönüyor: Diablo IV duyuruldu

Blizzard Entertainment kendine özel bir cins haline gelen aksiyon rol yapma serisinin merakla beklenen bir sonraki oyunu olan Diablo IV’ü duyurdu.

Efsane geri dönüyor: Diablo IV duyuruldu

Diablo serisinin BlizzCon 2019 sırasında duyurulan yeni oyununu dünyada birinci kere denemek konusunda fuar iştirakçileri epeyce heyecanlıydı. Diablo IV oyuncuları yeni, karanlık bir kıssada iblisler tarafından kuşatılmış ve tüm umudu ellerinden alınmış kasvetli ve paramparça bir diyar olan Sanctuary dünyasına davet ederken onlara Sanctuary’nin gelmiş geçmiş en geniş tahayyülünde kendi yollarını çizebilme özgürlüğünü de tanıyor.

Serinin köklerine sadık kalan Diablo IV’te kıran kırana çatışmalar, vahim canavarlar, efsanevi ganimetler peşinde destansı maceralar, tekrar tekrar oynanabilirlik ve ilerleme talihi sunuluyor. Oyuncular kendine has tabiatı ve tehlikeli düşmanlarla dolup taşan yapısıyla geniş topraklara yayılmış bu dünyanın dört bir yanında maceraya doyacak. Sağı solu aşikâr olmayan düşmanlar ve tahayyül edilemez hazinelerle dolu rastgele şekillenmiş zindanlarda dolaşacaklar. Tek başına ve küme halinde oynama seçeneklerini desteklemeye devam edecek olan Diablo IV, tıpkı vakitte oyuncu kümelerinin tıpkı dünyada birbirleriyle karşılaşabilecekleri fırsatlar (daha büyük zorlukları elbirliğiyle aşmak ve hatta teğe bir gayrette diğer bir oyuncuyu öldürmek gibi) da sunacak.

“Sanctuary, 20 yıldan uzun müddettir Diablo oyuncularının meskeni oldu. Bugün, seriye olan derin tutkumuz ve topluluğa duyduğumuz içten minnetimizle sizlere Diablo IV’ü duyuruyoruz,” diyen Blizzard Entertainment lideri J. Allen Brack, kelamlarına şöyle devam etti, “Oyuncularımızın sevdiği karanlık ve bilindik Diablo tecrübesini korurken, tıpkı vakitte dünyayı ve kıssayı yeni hallerde genişletmek konusunda oldukça heyecanlıyız ve bu tecrübenin daha fazla beşere ulaşması için sabırsızlanıyoruz.”

Diablo IV’te oyuncular iblislere tapan yamyam tarikat üyelerinden, kıyı şeritlerinde beliren ve kurbanlarını ıslak mezarlara sürükleyen boğulmuş hortlaklara varıncaya kadar, berbatlığın tüm suretlerini dünya yüzünden silerek bu topraklara umudu geri getirmeye çalışacak. Yakıcı Kehjistan çölü, Scosglen’in yemyeşil, kurt adamlarla kaynayan ormanları ve Dry Steppes’in yabanî tabiatı üzere farklı bölgelerden oluşan Sanctuary, serinin tarihinde birinci sefer bütün ve tek bir kara kesiminden oluşacak.

Blizzard Entertainment yeni oyun duyurusu ile birlikte oyunun öyküsünü anlatan 9 dakikalık bir görüntü da yayınladı. İşte o özel görüntü:

Başa dön tuşu