FIFA 23 Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Merakla beklenen FIFA 23 tanıtım fragmanı sonunda yayınlandı. Bakalım 30 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulması beklenen serinin hem yeni hem de son oyununda bizleri neler bekliyor?

EA Sports tarafından PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan FIFA 23, bildiğiniz Amerika menşeli yayıncının bu memleketler arası futbol tertibinin ismini kullanarak bizlere sunacağı son oyun olacak. Haliyle kapanışı muazzam bir biçimde yapmak istiyor. Lakin bunu ivedi ederek yapmayı istemiyor. O denli ki, genel olarak verilen birinci ayrıntıların dışında, yeni özellikler ve HyperMotion2 teknolojisi 27 Temmuz, Meslek Modu 1 Ağustos, Maç Günü Tecrübesi 5 Ağustos, Pro Clubs ve Volta Football modu 8 Ağustos ve FUT modu ise 11 Ağustos tarihinde tam manasıyla tanıtılacak.

FIFA 23 Tanıtım Fragmanı Sonunda Ortaya Çıktı

Electronic Arts ve EA Sports tarafından verilen birinci ayrıntılara nazaran ise, seri tarihinde birinci sefer Barclays FA Women’s Muhteşem League ve Division 1 Arkema çıkış gününde oyunda bulunacak. HyperMotion2 teknolojisinin de yardımı ile gerçeğe yakın animasyonlar göreceğiz. Bahsi geçen teknolojinin, oyunun genelinde altı binden fazla animasyon içereceği de söyleniyor.

Bunların dışında, yeni bir risk-kazanç mekaniğinin, yenilenmiş hür vuruşların, penaltıların ve köşe vuruşlarının ve daha fazla gerçekçi fiziklerin olacağından da bahsediliyor. Ayrıyeten yeni FUT Anları, revizyondan geçirilmiş Kimya sistemi, ekibinize ekleyebileceğiniz yeni İKON’lar ve FUT Kahramanları, Oynanabilir Kıymetli Anlar ile en otantik FIFA Meslek Modu, maç günü tecrübesi, Pro Clubs, Volta Football ve birinci günden çapraz platform takviyesi de FIFA 23 oyununda karşımıza çıkacak.

Son olarak, halihazırda Epic Games, PlayStation, Steam ve Xbox mağazalarından ön-sipariş ile satın alabildiğiniz oyunun standart sürüm 30 Eylül 2022 tarihinde satışa sunulacak iken, EA Play aboneleri 27 Eylül 2022 tarihinde Erken Erişim Deneme Sürümü’nü oynayabilecekler. EA Play Pro aboneleri ve Ultimate Edition sahipleri ise, oyunun tam sürümüne yeniden 27 Eylül 2022 tarihinde erişim sağlayabilecekler.

Başa dön tuşu