Gamescom 2020’ye hükümet darbesi!

Önümüzdeki devirde düzenlenecek olan Gamescom 2020 aktifliği hükümet pürüzüne takıldı. İşte mevzu hakkındaki ayrıntılar.

2020 yılının çabucak başında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgınından dolayı global ölçekteki hiçbir tertip gerçekleşmedi. Hatta bu salgın yüzünden Euro 2020 ve Tokyo 2020 Olimpiyatları bile ertelenmek zorunda kaldı.

Gamescom 2020’ye hükümet darbesi!

Önümüzdeki yaz devrine denk gelen takvimde gerçekleşecek olan kimi aktifliklerin iptal edilip edilmeyeceği ise hala soru işareti olarak duruyordu. Bilhassa oyun severler tarafından merakla beklenen Gamescom 2020’nin planlandığı üzere gerçekleşeceği düşünülmüştü.

Fakat bu aktiflik de Alman hükümetinin pürüzüne takıldı. Alman hükümeti tarafından yapılan açıklama ile Gamescom 2020 de iptal edilmiş oldu. Hükümet 31 Ağustos tarihine kadar fizikî tüm aktifliklerin iptal edildiğini duyurdu.

Bu bağlamda Gamescom organizatörü tarafından yapılan açıklamada aktifliğin fizikî olmasa bile dijital olarak gerçekleşeceği belirtildi.

Elbette ana teması oyun olan bir tertibin dijital olarak ne kadar verimli olabileceği de öteki bir soru işareti.

Görünen o ki 2020 her manada verimsiz bir yıl olacak. Dileriz bu salgın 2021 yılına sarkmaz ve tüm etkinlikler önümüzdeki yıl fizikî bir formda devam eder.

Öte yandan taban not olarak hatırlatalım. Olağanda Haziran ayında gerçekleşecek olan E3 de iptal edilmişti. Yani oyun dünyasının kıymet verdiği iki büyük aktiflik de hali hazırda iptal edilmiş durumda. Dileriz 2021 de 2020’nin müsaadeden devam etmez.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu