The Witcher Remake Duyuruldu! Unreal Engine 5 ile Geliştiriliyor

CD Projekt RED ve Fool’s Theory tarafından The Witcher Remake duyuruldu. Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan oyun, sıfırdan bir yine imal olacak. Birinci söylenenler haberimizde.

Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftanın başında Strateji Güncellemesi ismi altında bir sunum gerçekleştirmişti CD Projekt RED. Bu sunum sırasında, yeni Cyberpunk ve The Witcher oyunları ve Hadar kod isimli yesyeni bir fikri mülkiyet duyurulmuştu.

Bahsi geçen projelerden Canis Majoris’in, Polaris projesi için yaratılmakta olan araçların kullanılacağı ve Unreal Engine 5 ile geliştirilen büyük bütçeli bir The Witcher oyunu olacağı söylenmişti. Hatta serinin evvelki oyunlarında çalışmış olan bireylerin bulunduğu harici bir stüdyo tarafından üzerinde çalışıldığını öğrenmiştik.

Unreal Engine 5 ile The Witcher Remake Geliyor!

Bugün CD Projekt RED tarafından yapılan açıklamayla Canis Majoris projesinin esasen 2007 yılında çıkmış olan birinci The Witcher oyununun Unreal Engine 5 ile bir yine üretimi olduğu duyuruldu.

“Bunu duyurmaktan heyecan duyuyoruz, Fool’s Theory ile, Unreal Engine 5 kullanarak The Witcher’ı tekrar yapıyoruz (kod ismi: Canis Majoris)!

Bunu düzgün yapmayı istiyoruz, bu yüzden sabırlı olun – daha fazla ayrıntı paylaşana kadar biraz vakit geçecek.”

Rol Yapma Oyunları konusunda tecrübesi olan Fool’s Theory stüdyosu tarafından geliştirilmekte olan tekrar üretim, şu anda erken bir safhadaymış. İkinci ve üçüncü oyundaki tecrübeli isimlerin yer aldığı gruba, CD Projekt RED de tam bir yaratıcı tecrübe sunuyormuş.

Verilen birinci bilgilere nazaran, Unreal Engine 5 teknolojisi ile sıfırdan yine yapılmakta olan The Witcher için yeni The Witcher destanı için yaratılan araçlar da kullanılacakmış.

Eğer şimdi birinci oyunu oynamadıysanız ve bu vakitte da oynamayı istemiyorsanız, tekrar üretim The Witcher sizin için tam manasıyla bir ilaç olacaktır. Elbette bunun için hayli beklememiz gerekecek. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu