Eski CoD Oyunlarının Xbox Sunucuları Yeniden Aktif Edildi

Modern Warfare 2, Black Ops 2 gibi bir dönemin büyük ses getiren oyunlarında bir süredir çevrimiçi mücadeleler yapamıyorduk. Microsoft – Activision Blizzard birleşmesinin bir artısı olarak bu oyunlara Xbox sunucularından yeniden erişim sağlanmaya başladı.

Call of Duty’nin özellikle geçmiş oyunlarının hayatımızdaki yeri her zaman biraz ayrıdır. Activision tarafından geliştirilen bu oyun serisi, oyun dünyasının en özel serileri arasında yer alır ve aradan yıllar geçmesine rağmen hala hatıralarda bulunan oyunlardandır. Elbette bu oyunlar eskidiği ve sürekli yerine yenileri geldiği için uzunca bir süredir eski CoD oyunlarını çevrimiçi oynayamıyorduk.

Ancak Xbox oyuncuları için bu değişmiş görünüyor. Call of Duty: Modern Warfare 2(2009), Call of Duty Black Ops 2 gibi pek çok klasik, Xbox konsollarında çevrimiçi olarak oynanabilir hale geldi. Oyuncuların severek oynadığı “matchmaking” özelliği şu an Xbox oyuncuları tarafından oynanabilir durumda. Bu konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi, ancak Xbox’ın sahibi Microsoft’un Activision’ı satın alma çabasında FTC ile olan dava süreciyle ilgili olduğu düşünülüyor.

Microsoft, Activision Blizzard satın alımında FTC’ye karşı olan davayı kazanmıştı.

Kaynak :
https://comicbook.com/gaming/news/classic-call-of-duty-games-multiplayer-fixed-xbox-mw2-modern-warfare-2/

Başa dön tuşu