Xbox oyunları artık cep telefonlarında da oynanabilecek

Bir müddettir yalnızca İngiltere ve ABD’de test edilen Xbox Konsol Akışı özelliği tüm dünyada kullanıma sunuldu. Microsoft’un geliştirdiği Xbox konsolundaki oyunları Android telefonlarda da oynamayı mümkün hale getiren bu özellik tüm dünyada da kullanılabilecek. Lakin yeni servisin hala test etabında olduğunu da belirtelim.

Xbox oyunları artık cep telefonlarında da oynanabilecek

İlk olarak ABD ve İngiltere’deki Xbox Insider üyeleri tarafından kullanılabilen ve Xbox Konsol Akışı ismi verilen bu özellik sayesinde konsoldaki oyunları Android telefon ya da tabletlerde oynanabilir hale geldi. Bu özelliği kullanmak için Xbox Insider üyesi olmanız ve Xbox One konsolunuzu Güncelleme Önizleme programına kayıt etmeniz gerekiyor.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Google Play Store üzerinden Xbox Game Streaming uygulamasını cep telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Bu uygulama gerekli adımları size gösteriyor. Bu özelliği kullanmanız için aşağıdaki teknik ve altyapı donanımına sahip olmanız gerekiyor:

  • Xbox konsolu
  • Xbox Insider üyeliği
  • Xbox hesabı
  • Minimum 10 Mpbs indirme, 4.75 Mbps yüleme suratı sunan Wi-Fi ya da taşınabilir bağlantı
    125 ms yahut da düşük bir ağ gecikmesi
  • Konsolda ‘Anında Açılış’ açık olmalı

Hala test basamağında olan özelliğin tam olarak ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Bu ortada bu özelliğin Project xCloud‘dan farklı olduğunu belirtelim. Xbox Konsol Akışı konsolunuzda bulunan oyunları Android aygıtta da oynamayı sağlıyor.

Başa dön tuşu