The Witcher 3: Wild Hunt Yeni Nesil Güncelleme Notları

Bildiğiniz üzere yarın prestijiyle The Witcher 3: Wild Hunt yeni kuşak güncelleme yayınlanacak ve Cyberpunk 2077 sonrasında, serinin efsane oyunu da gelişmiş versiyonuna kavuşmuş olacak. Bunun öncesinde ise CD Projekt RED, güncelleme notlarını paylaştı.


İlginiz Çekebilir: The Witcher Remake, Oynanışta Esaslı Değişiklik Sunacak


The Witcher 3: Wild Hunt Yeni Kuşak Güncelleme Detayları

Polonya menşeli geliştirici tarafından yayınlanacak olan güncelleme, PC platformunu ve PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarını kapsayacak. Hem görsel hem de oynanış olarak birçok yeniliğin belirtildiği notlara bakacak olursak, PC ve konsollar için ışın izlemeli global ışıklandırma ve ortam örtme, modlar ve modlardan esinlenilen içerikler, Geralt, Yennefer, Triss, Ciri, Eredin dahil pek çok karakter için dokuların 4K çözünürlüğe yükseltilmesi ve tüm ana karakterlerin kendilerine has gölgelendirme, AMD FSR 2.1 takviyesi, orta sahneleri duraklatabilme, alternatif kamera seçeneği, çevresel iyileştirmeler ve modifikasyon üreticileri HalkHogan, Denroth, teiji25, chuckcash ve Terg500 tarafından hazırlanmış ve etkileyici gerçek vakitli orta sahneler, oyunun haritasındaki teknik meseleleri çözen ve yaratıkları yüksek çözünürlüklü hale getiren modlar sunulacak.

Yeni kuşak güncellemenin PC versiyonuna özel olarak DLSS 3.0 takviyesi, arazi, su, doku ve gölge kalitesini yükselten, çimleri sıklaştıran, bitki örtüsünün uzak uzaklıklara kadar görünür olduğu, genel ayrıntı düzeyinin yükseldiği ve fon karakterlerinin sayısının arttırıldığı ULTRA+ grafik ayarı olacak.

PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarına özel olarak ise geliştirilmiş dokular, uygunlaştırılmış görsellik, gölgelendirme ve çizim aralığı ve daha kalabalık ortamlar, dinamik çözünürlük ile 30 FPS akıcılığın sunulacağı Işın İzleme Modu ve 60 FPS akıcılığın sunulacağı Performans Modu olmak üzere farklı grafik seçenekleri ve DualSense dayanağı olacak. Kalite ve Performans olmak üzere iki farklı grafik seçeneğinin olacağı Series S versiyonunda ise ne yazık ki ışın izleme özellikleri olmayacak.

Çevrimiçi özellikler tarafında ise platformlar genelinde çapraz kademe kaydetme dayanağı de olacakken, MY REWARDS (ÖDÜLLERİM) için kayıt olmanız durumunda da Roach kartı, Dol Blathanna zırh seti, White Tiger of the West zırhı ve farklı kılıçlar üzere ödülleriniz olacak.

CD Projekt RED tarafından yayınlanmış olan güncelleme notlarında, Netflix uyarlamasından esinlenilen mükafatlar kazanacağınız ve Velen bölgesinde geçecek yeni bir yan misyon, Dandelion için tekrar diziden esinlenilme alternatif bir görünüm ve Nilfgaardian zırh seti, Çince ve Korece seslendirme ve Rusça seslendirme içn iyileştirmeler olacak.

Oyunun genelindeki birçok yanılgının da tahlile kavuşturulduğu yeni kuşak güncellemesinde, Süratli İşaret Büyüsü, harita üzerindeki soru işaretlerini ve kayıt simgelerini gizleyen yeni bir filtre, çatışmada değilken yahut Witcher duyularını kullanmıyor iken küçük haritayı ve vazife gayelerini dinamik olarak gizleme, denetim koluyla oynarken yavaş yürüme ve alternatif koşu seçenekleri, altyazı boyutunu ayarlayabilme üzere farklı oynanış seçenekleri de ekleniyor.

Başa dön tuşu