The Last of Us Part 1’in PC Versiyonu Ertelendi

Aralık ayında yapılmış olan duyuru ile Mart ayının başlarında çıkmasını beklediğimiz The Last of Us Part 1’in PC versiyonu, birkaç haftalığına ertelendi. Neyse ki yine Mart ayı içerisinde satışa sunulacak. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Naughty Dog, güncel tarihin 28 Mart 2023 olduğunu duyurdu. Peki erteleme nedeni ne? Detayı haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Naughty Dog The Last of Us Part 3’ü Yapmayabilirmiş


Dizi uyarlaması ile yeniden popüler olan The Last of Us için sıradaki durak Epic Games Store ve Steam mağazaları ile PC olacak. Summer Game Fest sunumunun sonunda teyit edilen The Last of Us Part 1, Eylül ayında PlayStation 5 için satışa sunulmuştu.

The Last of Us Part 1’in PC Versiyonu Neden Ertelendi?

The Game Awards şovunda yayınlanan yeni fragman ile 3 Mart 2023 olarak duyurulan çıkış tarihi, 28 Mart 2023 olarak güncellendi. Naughty Dog, ertelemeyi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlar ile duyurdu:

“The Last of Us hayranları,

Doğrudan konuya gelelim: The Last of Us Part 1’in PC çıkış tarihini başta 3 Mart olarak duyurduk, ama çıkış tarihini birkaç hafta geriye çekmeye karar verdik. Artık 28 Mart’ta çıkacak. Stüdyo olarak, son birkaç haftada The Last of Us için dolup taşan sevginiz ve desteğiniz başımızı döndürdü. HBO uyarlamasına olan sevginizi duyuyoruz, harika Fotoğraf Modu çekimlerinizi görüyoruz ve neredeyse on yıl önce yarattığımız dünyanın ve karakterlerin her gün hem yeni hem de eski hayranlara ulaşmaya devam ettiğini öğrenmek bizi şaşkına çeviriyor. Bir çoğunuzun her şeyi başlatan hikayeye PlayStation 5 konsolundaki The Last of Us Part 1 ile geri döndüğünüzü biliyoruz ve Part 1 PC için çıktığında birçoğunuzun – bazılarınız için ilk kez – atılmak için heyecanlandığınızı fark ettik.

Ve bu yüzden The Last of Us Part 1’in PC çıkışının olabilecek en iyi şekilde olmasını garantilemek istiyoruz. Bu ek birkaç hafta, The Last of Us’ın bu versiyonunun sizin standartlarınızı ve bizimkini karşılamasını garantilememize olanak tanıyacak. The Last of Us Part 1’in yeni bir platforma getirmekten ve Joel ve Ellie’nin unutulmaz hayatta kalış hikayesi ile yeni ve geri dönüş yapan oyunculara ulaşmaktan heyecan duyuyoruz ve umuyoruz ki 28 Mart’taki PC çıkışı için sabırsızlanıyorsunuzdur. Naughty Dog ekibi desteğinize ve coşkunuza minnettar ve yakında The Last of Us Part 1’in PC versiyonu hakkında daha fazla şey paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Dayanın ve Hayatta Kalın,

Naughty Dog”

Halihazırda Epic Games ve Steam mağazalarından 599 TL ile ön-sipariş ile alabildiğiniz oyun, 3 Mart 2022 tarihinde PC kullanıcılarıyla da buluşacak. Şu an için sistem gereksinimlerinin ve teknik anlamda detayların belli olmadığını söyleyelim. Ancak son dönemde yayınlanan PlayStation Studios oyunlarını göz önünde bulunduracak olursak, nelerin destekleneceğini az çok tahmin edebiliriz. 4K çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynayabilmek, geniş ekran, çoklu ekran, NVIDIA DLSS 2.0, DLSS 3.0, DLAA ve Reflex, AMD FSR 2.1 ve Intel XeSS ve IGTI teknolojileri, Dualsense ve daha pek çok şey için desteğin sunulduğunu görebiliriz.

Başa dön tuşu