The Expanse: A Telltale Series, 2023 Yılında Çıkacak

The Games Awards 2021 gösterisinde duyurulmuş olan The Expanse: A Telltale Series, GamesCom 2022 Açılış Gecesi Canlı yayınında geri dönüş yaptı. Kıssa fragmanı ile yine karşımıza çıkan oyun, önümüzdeki yılın yaz mevsiminde satışa sunulacak. Ayrıntılar haberimizde.

Geçmişte imzalanan işbirlikleri ile Telltale Games, The Walking Dead, Batman ve Borderlands evrenlerinde geçen oyunlar ile karşımıza çıkmıştı. Stüdyonun aşina olduğumuz biçimi ile sunulan bu oyunlarda, diyalog ve aksiyon seçimleri ile öyküye istikamet verebiliyorduk. Alcon Television Group’un tanınan Amazon Prime bilim-kurgu dizisine ve James S.A. Corey tarafından yazılmış olan kitaplarına dayandırılacak olan The Expanse: A Telltale Series de bunların bir yenisi olacak. 2021 yılının The Game Awards gösterisi sırasında duyurulmuş olan oyun, Deck Nine ve Alcon Interactive Group ile imzalanan iştirak ile geliştiriliyor.

The Expanse: A Telltale Series, Önümüzdeki Yıl Çıkıyor

Dizi olarak The Expanse, insanlığın güneş sistemine yerleştiği ve dünya, Mars ve asteroit jenerasyonunda yaşayan insanların birbirlerine karşı olduğu gelecek vakitte geçiyor. Rocinant grubunun antik bir yaratık teknolojisini keşfetmesi ise güneş sistemini savaşın eşiğine getireceği devasa komplonun da başlangıcı oluyor.

Telltale Games, Deck Nine ve Alcon Interactive Group iştirakinde geliştirilen oyun uyarlaması ise dizideki olayların öncesini anlatacak ve Camina Drummer (Cara Gee) rolünde olacağız. Karakterimiz, asteroit neslinin sonlarındaki gizemli bir hazinenin peşinde olan bir grubun önderi pozisyonunda bulunuyor. Senaryonun gidişatında, güçlü kişilikler ile çalışacak, kanlı bir isyan için hazırlanacak ve jenerasyonun ötesindeki yerleri keşfedeceğiz. Bu süreçte de, The Artemis grubunun mukadderatını belirleyecek olan şiddetli kararlar almak durumunda olacağız.

Önümüzdeki yıl içerisinde PC ve konsollar için çıkması beklenen yeni oyun için yayınlanan kıssa fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu