Dead Space Remake Ön-Sipariş Hediyesi Ücretsiz Oyun Olacak

Dead Space Remake, Forspoken ile bu ayın dikkat çeken bir öteki oyunu oluyor. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak olan tekrar üretim, bildiğiniz üzere ülkemizde ‘tuzlu’ tanımlamasının ötesine geçen bir fiyattan ön-siparişe açılmıştı. Şayet çılgınlık yapıp da çıkışından evvel satın alırsanız, Dead Space Remake ön-sipariş armağanı olarak fiyatsız bir oyun elde edeceksiniz.

Efsanevi Viscreal Games tarafından geliştirilmiş olan orjinal oyunun Frostbite motoru ile yine imali, bizi bir kere daha USG Ishimura ismi verilen maden gemisine götürecek. Sıradan bir mühendis olan Isaac Clarke rolünü bir kere daha üstlenecek ve bir yandan gemiyi tamir ederken, bir yandan da kaygı dolu akıl almaz olaylar ile akıl sıhhatimizi kaybetmeden başa çıkmaya çalışacağız.

Dead Space Remake Ön-Sipariş İkramı Fiyatsız Dead Space 2

Önümüzde üç haftadan az bir vakit kaldı. 27 Ocak 2023 tarihinde satışa sunulacak olan Dead Space Remake oyunu halihazırda satın almışsanız, Dead Space 2 oyununa fiyatsız olarak sahip olma hakkı kazanmış oluyorsunuz.

Bu aslında biraz değişik bir tercih oldu diyebiliriz. Malum, ikinci oyun bu vakte kadar pek çok defa indirime girmiş ve alınabilir düzeylere düşmüştü. Cinse meraklı olan kullanıcılar şüphesiz kütüphanelerine eklemişlerdir. Görünüşe nazaran Electronic Arts, kütüphanesinde Dead Space 2 olmayan kalmasın istiyor olacak ki tekrar üretimi satın alanlara bu oyunu armağan etmeyi uygun bulmuş.

2011 yılının Ocak ayında satışa sunulmuş olan devam oyunu, orjinal oyunun üç yıl sonrasında geçiyor. USG Ishimura gemisinde yaşananların akabinde kendisine gelmeye çalışan Isaac Clarke, Marker isimli bir tuhaf bir insan yapısını keşfedince, kendisini Saturn gezegeninin etrafında dönen Sprawl ismindeki devasa bir uzay istasyonunda buluyor. Bulunduğu pozisyona nasıl geldiğini bilmeyen Clarke, öbür bir Necromorph salgı ile karşı karşıya kalıyor ve bu kaosu sona erdirecek karşılıkları aramak için uğraşa giriyor.

Başa dön tuşu