Thymesia için Birazcık Daha Bekleyeceğiz

Alınan erteleme kararının akabinde, Thymesia ile buluşmak için birazcık daha bekleyeceğiz. Pekala Souls oyunlarından esinlenilerek geliştirilmiş olan oyun, ne vakit çıkacak? Ayrıntılar haberimizde.

Oyunun kıssası, sefalet çağına girmiş olan Hermes Krallığı’nda geçiyor. Krallığın içine düştüğü durumun kurtarıcısı olarak görülen simya, ülke genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlanıyor. Ne var ki bunun değerliye mal olması karşısında, kullanıma son verilmesi için bulunulan teşebbüsler ile askerler mutasyona uğramış yaratıklara dönüşüyor ve krallık kısa müddette kaosa sürükleniyor. Sokaklarda cirit atan enfekte olmuş yaratıklar ile tedavi umutları da hayal oluyor.

Biz ise kıssada Corvus isimli bir kurtarıcı rolündeyiz. Ne var ki karakterimiz hafızasını kaybettiği için, senaryo boyunca hem krallığın dört bir yanındaki tehlikeli yaratıklar ile uğraş edecek hem de hafızasını geri kazanmasını sağlamaya çalışacağız.

Thymesia için Yaklaşık On Günlük Erteleme Kararı Alındı

Souls oyunlarına emsal zorlayıcı bir yapısı olup da PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacağı söylenen için, esasen 9 Ağustos 2022 tarihi verilmişti. Lakin Steam üzerinden yayınlanan bir bildiri ile 18 Ağustos 2022 tarihine alındığı duyuruldu. Yani yalnızca dokuz günlük bir gecikme kelam konusu olacak.

Team17 ve OverBorder Studio tarafından söylenene nazaran, yakın bir vakit evvel yayınlanan demoya ait olarak yapılan geri dönüşlerin dikkate alınıp da uygulamaya koyulabilmesi için bu türlü bir karar alınmış. Thymesia oyununda olabilecek en düzgün tecrübesi sunmayı istediklerini ve ekstra günlerin, tüm platformlarda istenen değişikliklerin ve kusur çözümlemelerinin uygulanabilmesi için kâfi olacağı söylenmiş.

Başa dön tuşu