The Day Before Yeniden Ertelendi

Vaat ettikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran The Day Before, yılın merakla beklenen oyunları ortasına girmeyi başarmıştı. Yapılan yeni tanıtımlar ile ilginin devamlılığı sağlanmış olsa da, pek çok kere ertelemesi de can sıkıcı düzeye ulaşmadı değil. Bugün de o haberlerden bir yenisini paylaşacağız sizinle. Lakin ne memnun ki yeniden bu yıl içerisinde bizlerle olacak.

The Day Before Ne Vakit Geliyor?

2021 yılının Ocak ayında duyurulmuş olan The Day Before, FNTASTIC tarafından PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştiriliyor ve MYTONA tarafından da yayınlanacak. Birinci fragmanı ile bir epey ilgi odağı olmuş olan oyun, The Division ve The Last of Us karşımı bir hayatta kalma MMO olacak. Kooperatif takviyesinin yanı sıra PvE ve PvP olarak da oynanabilecek oyunun, 1 Mart 2023 tarihinde yayınlanması bekleniyordu. Ne var ki, resmi açıklama ile 10 Kasım 2023 tarihine kaldı.

Ertelemenin nedeni olarak oyunun isim haklarının bir diğeri tarafından alınması sonrası oyunun Steam sayfasının kapatılması belirtildi. MYTONA ve FNTASTIC tarafından yapılan açıklama şöyle:

Sevgili hayranlarımız!

Çıkışa kısa bir müddet kala Steam, özel bir kişinin isteği üzerine oyun sayfamızı The Day Before ismi nedeniyle engelledi.

Bildiğiniz üzere oyunumuz Ocak 2021’de duyurulmuştu. Duyuru sırasında The Day Before oyun markası mevcuttu.

Oyunun duyurulmasından sonra üstte belirtilen kişi, The Day Before oyun markasını Amerika Birleşik Devletleri’nde tescil ettirmek için bizden evvel bir müracaat doldurdu.

Sırada ne var?

Daha evvel tezlerin varlığından haberdar değildik. Bunu lakin 19 Ocak 2023 tarihinde, kendisinden bir şikayet ve kendisiyle bağlantıya geçme talebi aldığımızda öğrendik.

Şimdi olayın tüm şartlarını öğreniyoruz ve mutlaka her şeyi çözeceğiz.

Daha evvel bu ay içinde uzun bir oynanış görüntüsü yayınlamayı planlamıştık fakat evvel bu sorunu çözmemiz gerekecek. En kısa vakitte bir görüntü yayınlayacağız.

Sonuç olarak, çıkışı 10 Kasım 2023 tarihine ertelemek üzere güç bir karar aldık. Bunun birçok hayranımızı hayal kırıklığına uğratabileceğinin farkındayız lakin mümkün olan en âlâ oyunu piyasaya sürdüğümüzden emin olmak istiyoruz.

Odak noktamız oyunun kendisi ve size mümkün olan en düzgün oyunu nasıl sunacağımızdır.

Teşekkür ediyor ve dayanağınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

MYTONA ve FNTASTIC

The Day Before Hakkında

Yaşanan bir salgın sonrasında, yürüyen ölüler ortalığı istila ettiği, hiçbir şeyin eskisi üzere olmadığı ve hayatta kalanların da otomobil, yiyecek ve silah için birbirlerini öldürdükleri Amerika topraklarında geçecek.

Biz ise tek başımıza uyanacak ve birinci andan itibaren hayatta kalmak için kaynak arayışına girişeceğiz. Bu noktada da bu yürüyen ölüler yetmezmiş üzere bir de öbür oyuncular ile uğraş etmeye ve hayatta kalmaya çalışacağız. Yürüyen ölüler sese hassas olduklarından ötürü, erzak tasarrufu için gereksiz çatışmalara girmemek ismine dikkatli hareket etmemiz gerekecek.

Keşif konusunda özgür olacağımız oyunun dünyasında gezerek, terk edilmiş araçlar, konutlar ve gökdelenler dahil dış ve iç yerleri araştırarak işimize yarayacak eşyalar bulacak ve avantajımıza kullanabileceğiz. Ayrıyeten eski bir topluluğun da yenilenme sürecine katkıda bulunabileceğiz. Onlardan aldığımız eşya ve silahları satabilecek ve gerektiğinde başka oyuncular ile irtibat de kurabilmemiz de mümkün olacak.

Başa dön tuşu