Hogwarts Legacy, Ülkemizde Ön-Sipariş ile Alınamıyor

Hogwarts Legacy dün prestijiyle ön-siparişe açılmış olsa da, şimdi ülkemizde de satın alınamıyor. Marvel’s Midnight Suns sonrası emsal bir hadise ile karşılaşmak da bir epey can sıkıcı oldu diyebiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Harry Potter kitaplarında geçen Hogwarts dünyasına gideceğimiz Hogwarts Legacy, Warner Bros. Interactive Entertainment ve geliştiriciler Avalanche Software ve Portkey Games tarafından 2020 yılının sonlarına gerçek düzenlenen PlayStation 5 aktifliği sırasında duyurulmuştu.

Zaman içerisinde yapılan tanıtımlar ile oyuncuların bir oldukça ilgisini çeken ve sabırsızlıkla beklenen oyun, 10 Şubat 2023 tarihinde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulacak.

Hogwarts Legacy Türkiye’de Ön-Siparişe Kapalı!

Çıkışına beş buçuk aylık bir vakit kalmış olan Hogwarts Legacy, dün prestijiyle en nihayetinde dünya genelinde ön-siparişe açıldı. Gerçi bunun için ‘kısmen dünya genelinde’ demek daha gerçek olur. Zira, şu anda Belarus, Rusya ve Türkiye’de alınamıyor. Belarus ve Rusya konusu malumunuz, lakin bizim bu listeye neden dahil edildiğine dair şimdilik bir açıklama getirilmiş değil.

Steam sayfasında İstek Listesine Ekle düğmesi bulunuyor olsa da, SteamDB sayfasında satın alım kısıtlamalı ülkeler listesinde Türkiye’yi de görebiliyoruz. Epic Games Store sayfasında ise ‘ÖN SİPARİŞ VER’ düğmesi ve şu anda 9.999 TL üzere sudan ucuz(!) diyebileceğimiz bir fiyat etiketi olsa da, deneme olarak ön-sipariş verme düğmesine bastığımızda eserin bölgemizde mevcut olmadığıyla ilgili bir kusur bildirisi ile karşılaşıyoruz. Bu ortada, PlayStation ve Xbox mağazalarında da benzeri bir durumun kelam konusu olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Aslında bakarsanız, böylesi bir durum ile birinci defa karşılaşmıyoruz. Marvel’s Midnight Suns oyununun ön-siparişe açılmasından sonra Güney Afrika, Rusya ve Türkiye’de erişilebilir olmayışı ile karşı karşıya kalmıştık. Spider-Man, Avengers ve Guardians of the Galaxy oyunları satın alınabiliyor iken Midnight Suns ile ilgili durum merak konusu olmuştu. Hogwarts Legacy ise listeye eklenen yeni oyun oldu.

Hogwart Legacy Konusu

1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesinde geçecek olan oyun, özgün bir öykü sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının yazgısına karar vereceğiz.

Başa dön tuşu