Tekken 8, PC ve Konsollar için Duyuruldu!

Uzun vakittir beklediğimiz haber yeni State of Play sırasında geldi ve Tekken 8, Bandai Namco Entertainment tarafından duyuruldu. Yeni oyun hakkında birinci söylenenler ise haberimizde.

Tekken 8 ile ilgili birinci işareti aslında EVO 2022 sırasında almıştık. O denli ki Tekken 7 için yayınlanan fiyatsız güncelleme ve global finaller ile ilgili duyurunun son kısmında, birinci PlayStation periyodundan kalma görsellik ile Kazuya Mishima karakterinin babası Heihachi’yi bir uçurumdan aşağıya attığını görebiliyoruz. Sonraki sahnede ise bu karakterin ekrana bakışı sırasında, gelişmiş modellemesine geçiş yapılmıştı.

Bu gösterimden sonra The Game Awards Twitter hesabının oyun ile ilgili yaptığı görsel paylaşımı, duyurunun yıl sonundaki gösteride geleceğini düşündürtmüştü, fakat o denli olmadı ve State of Play yayınının açılış kısmında Tekken 8 karşımıza çıktı.

PC (Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan yeni Tekken için şimdi bir çıkış tarihi verilemiyor. Mevcut kuşak konsollarının gücünden ziyadesiyle istifade edileceği ve tıpkı tıptaki oyunlar ortasında görsel açıdan en etkileyici görünen oyun olacağı söylenmiş. Senaryo olarak Hiehachi Mishima’nın mağlup olduğu dövüşün bittiği yerden başlayacak ve Jin Kazama ile dünyaya hâkim olmak gayesindeki Kazuya Mishima ikilisini karşı karşıya getirecek.

Yayınlanan basın bildirisinde konuşan Baş Üretici Katsuhiro Harada, oyunun hala geliştirilme evresinde olduğunu ve fragmanın öyküdeki muhakkak bir kısımdan alındığını ve PlayStation 5 üzerinde oynandığını söylüyor. Öteki bir deyişle, karakter modellemeleri, fon imgeleri ve efektler oyun içinden alınmış durumdalar. Bununla birlikte, her ne kadar fragman için evvelden hazırlanmış bir sinematik olmasa da gerçek vakitli bir gösterimden fazla karşılıklı savaş modlarında yaşayacağımız tecrübeye misal olarak 60 FPS akıcılığında çalışıyormuş.

Şimdilik oyun ile ilgili pek fazla bir bilgi verilmemiş olsa da, bu haftanın Tokyo Game Show 2022 fuarı sırasında Tekken 8 ile ilgili daha fazla şey öğrenebileceğimizi kestirim ediyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Başa dön tuşu