Street Fighter 6 Tarihi Ortaya Çıktı!

Street Fighter 6 tarihi PlayStation mağazasındaki listeleme ile sızdırıldı. Sızıntının The Game Awards 2022 öncesinde yaşanması, resmi duyurunun gösteri sırasında yapılacağına işaret olabilir. Serinin yeni oyunu, Haziran ayı içerisinde bizlerle olacak.

Street Fighter 6 Tarihi PlayStation Mağazasında Görüldü

Capcom tarafından geliştirilen ve PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series platformlarında, PlayStation mağazasındaki sızıntıya bakılırsa 2 Haziran 2023 tarihinde satışa sunulacak olan yeni oyun, hem tanıdık hem de yeni yüzlerden oluşan on sekiz karakter ile çıkışını gerçekleştirecek. Çapraz platform dayanağının de bulunacağı Street Fighter 6 oyuncuları, PC, PlayStation ve Xbox konsolları genelinde birbirlerine karşı dövüşebilecekler.

Sızıntıda ayrıyeten Deluxe ve Ultimate sürümler de ortaya çıktı. Standart sürüm altı karakter için farklı kıyafet renkleri, özel unvanlar ve çıkartmalar içerir iken, Deluxe ve Ultimate sürümleri ise başka ayrı Year 1 Character Pass ve Year 1 Ultimate Pass ile gelecek.

Japon oyun devi tarafından daha evvelce yapılan açıklamalar ile Battle Hub, Fighing Ground ve World Tour olmak üzere üç ana modun yanı sıra, Arcade ve Training modları da karşımıza çıkacak.

Battle Hub, başka oyuncular ile etkileşime girebilme fırsatı sunacak. Burada ayrıyeten oyun içi mağazaya ulaşabiliyor iken, hem olağan ve sıralamaları dövüşler yapılabilecek hem de turnuvalar düzenlenebilecek. Fighting Ground modunda yapay zeka yahut mahallî ağ üzerinden arkadaşınız ile gayret edebileceksiniz. World Tour ise Street Fighter 6 oyununun bir nevi ana senaryo modu oluyor.

Bunların yanı sıra, kendi içinde beşe ayrılan ve Gauge kullanarak hem ataklarınızı hem savunmanızı geliştirebileceğiniz beş farklı teknik kullanmanıza imkan tanıyacak bir Drive System özelliği de olacak. Oyundaki en değişik özellik ise gerçek vakitli anlatımcı olacak. On üç farklı lisanda altyazı ile desteklenecek olan bu özellikte, tanınan FGC (Dövüş Oyunu Topluluğu) spikerleri Vicious ve Aru tarafından gerçek bir turnuva üzere anlık olarak ekranda olup bitenler bizlere anlatılacaklar.

Başa dön tuşu