Stray, Çok Yakında Xbox İçin Yayınlanabilir!

2022 yılında ödül üstüne ödül kazanan kedi oyunu Stray’in Xbox’a geleceğine dair ilk işaret görüldü.

Temmuz 2022’de yayınlanan ve daha önce çok az görülmüş bir konsepte sahip olan Stray, bugün oyuncuları sevindirecek bir haberle gündeme geldi. Bir sokak kedisi olarak oynadığımız oyunun Xbox konsollar için de yayınlanacağına dair ilk sinyaller ortaya çıktı.

Oyunları uygun yaş gruplarına göre sınıflandıran Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu (ESRB), Stray için yeni bir değerlendirme yayınladı. Fakat bu değerlendirmeye konu olan sürümün platform bilgilerinde “Xbox One, Xbox Series” bilgisi yer aldı.

ESRB’deki Stray değerlendirmesi:

stray

ESRB’nin platforma gelmeyecek bir oyunu değerlendirmesi anlamsız olduğundan bu değerlendirme, Stray’in Xbox konsollar için de çok yakında yayınlanacağına işaret olarak yorumlandı. ESRB, oyun için PC ve PlayStation sürümleriyle aynı şekilde 10 yaş ve üzeri değerlendirmesinde bulundu.

stray

Stray, Temmuz 2022’de PlayStation 4, PlayStation 5 ve PPC için yayınlanmıştı. Oyun, 2022 yılında oyuncuların en yüksek puan alan oyun olmayı da başarmıştı. Ayrıca The Game Awards 2022’de “Yılın Oyunu” dahil 6 kategoride aday gösterilmiş, “En İyi Indie Oyun” ve “En İyi Çıkış Yapan Indie Oyun” ödüllerini kazanmıştı.

Kedi Simülasyonu Stray, 2022 Yılının Oyunculardan En Yüksek Puanı Alan Oyunu Oldu!

Kaynak :
https://www.videogameschronicle.com/news/an-xbox-version-of-stray-has-been-rated-by-the-esrb/

Başa dön tuşu