Stranger Things VR Oyunu Duyuruldu

Netflix ve Tender Claws, Stranger Things VR duyurusunda bulundular. Şimdilik net bir çıkış tarihi olmayan oyun, büyük sanal gerçeklik platformlarına çıkışını gerçekleştirecekmiş. Ayrıntılar haberimizde.

Stranger Things VR Oyunu Geliyor

Dizi meraklıların büyük bir beğeni ile takip ettiği Stranger Things, oyun dalında de karşımıza çıkmıştı. O denli ki, Netflix ve BonusXP iştirakinde geliştirilmiş ve içlerinden birinin üçüncü dönem ile kontaklı olduğu iki taşınabilir oyunu 2017 ve 2019 ve Next Games tarafından geliştirilmiş üçüncü taşınabilir oyun da 2021 yılında yayınlanmıştı. Bunların yanı sıra, Minecraft, Fortnite, Dead by Daylight, Rocket League ve Far Cry 6 dahil çeşitli oyunlarla da işbirliklerine gidilmişti.

Bilhassa bu yıl içerisinde kesim için büyük yatırımlarına devam etmiş olan Netflix oyuncuları şad etmeyi de başarmıştı. Artık ise Stranger Things için yeni bir oyun duyurusunda bulundu. Fakat bu sefer bir sanal gerçeklik oyunu ile karşı karşıyayız: Stranger Things VR.

Şirket tarafından verilen birinci ayrıntılara bakılırsa, Vecna rolünde olacağız. Bir yandan kovan zihnini oluşturup bir yandan da boşluğu dize getirirken, bilinmeyen gerçekliklerin kaşifi olacağız. Eleven ve Hawkins’ten intikam alma yolunda, zihinleri istila edecek ve kabusları çağıracağız.

Netflix yayıncılığında 2023 yılının kış mevsiminde satışa sunulması beklenen Stranger Things VR, sanal gerçeklik oyunları konusunda tecrübesi olup da The Under Presents, Tempest, Virtual Virtual Reality ve Virtual Virtual Reality 2 ile karşımıza çıkan Tender Claws tarafından büyük sanal gerçeklik platformları için geliştiriliyor. Duyuru için yayınlanmış olan fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu