Steam’de Geçen Haftanın En Çok Satanları: 12 – 18 Eylül

Steam’de geçen haftanın en çok satanları listeleri şimdiki olarak yayınlanmaya devam ediliyor. Geride kalan son haftaya ait olarak Valve tarafından yayınlanan listelerin bu yenisi, neredeyse büsbütün yeni diyebiliriz. Ayrıyeten PlayStation oyunları da gövde gösterisi yapıyorlar. Ayrıntılar haberimizde.

12 – 18 Eylül 2022 tarihleri ortasını kapsayan şimdiki listenin doruğunda tekrar bir değişiklik yaşanmış değil. Ne var ki, bizleri şaşırtmayacak biçimde, geçtiğimiz haftalarda olduğu üzere değerli değişikliklerin yaşandığı bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu görebiliyoruz.

Steam’de Geçen Haftanın En Çok Satanları Listelendi

  • Steam Deck
  • Cyberpunk 2077
  • Call of Duty Çağdaş Warfare 2
  • Call of Duty Çağdaş Warfare 2
  • NBA 2K23
  • God of War
  • Metal: Hellsinger
  • Horizon Zero Dawn Complete Edition
  • Days Gone
  • Marvel’s Spider-Man Remastered

Steam Deck aygıtının aman vermeden tepeyi bir kere daha savunduğu haftada, Marvel’s Spider-Man Remastered ve NBA 2K23 oyunlarının birinci ona hala tutunabildiklerini görüyoruz.

Her ne kadar yeni liste bir evvelkine nazaran farklılık gösterse de, birkaçı hariç geri dönüşlerin oldukları da gözlerden kaçmıyor. Mesela bunlardan birincisi Cyberpunk 2077. Yakın bir vakit evvel duyurulan genişletme paketi, açık dünya aksiyon-rol yapma oyununun yine tanınan olmasını ve ikinci sıradan birinci ona geri dönmesini sağlamış.

Üçüncü ve dördüncü sıralarda Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 bizi karşılıyor. Fakat bu rastgele bir yazım yanılgısından çok, Steam mağazasının birebir oyunun sürümlerini bağımsız olarak katalogladığı için bu türlü bir sonuç ortaya çıkmış. Ne yazık ki askeri temalı oyunun bizim bölgemizde normalinden çok çok kıymetli bir fiyata satıldığını üzülerek söylemek durumundayız.

NBA 2K23, bir evvelki hafta olduğu üzere tekrar beşinci sırada bizleri karşılıyor. God of War altıncı, geçtiğimiz hafta satışa sunulmuş ve birinci günden de Game Pass servisine eklenmiş olan Metal: Hellsinger ise yedinci sıradan listeye giriş yapmış.

İlk onun son üç sırası ise tekrar PlayStation 4 ve PlayStation 5 için çıkmış olan oyunlara ilişkin. Epic Games ve Steam mağazalarına gelen platforma özel birinci oyun olma özelliğini taşıyan Horizon: Zero Dawn – Complete Edition sekizinci ve ikinci oyun olma özelliğini taşıyan Days Gone ise dokuzuncu sırada bizi karşılıyor.

Geçtiğimiz haftanın dördüncüsü olan Marvel’s Spider-Man Remastered, altı basamak gerileyerek, listenin son sırasına tutunmuş durumda. Görünen o ki oyuncuların oyuna ilgisi birazcık azalmış. Bakalım önümüzdeki hafta bu durum ne biçimde değişecek. Daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu