Sony Türkiye Ghost Of Tsushima için müjdeyi verdi

Son vakitlerde oyunlarına Türkçe lisan takviyesi koymayı ihmal etmeyen Sony, oyun severlere muştuyu verdi. Japonya merkezli üretici, oyunun 26 Haziran 2020 tarihinde Türkçe lisan dayanağı ile geleceğini takipçilerine duyurdu. Ayrıyeten PlayStation Türkiye tarafından Ghost Of Tsushima’nın  bir de görüntüsü yayınlandı. Oyun tutkunları da böylelikle öykü hakkında daha geniş kapsamlı bir bilgiye sahip olma imkanı yakaladı.

Söz konusu görüntü ile kahramanımız Jin’in, küçüklükten itibaren bir samuray olarak yetiştirildiğini görüyoruz. Fakat Jin, yaşı ilerledikçe yeteneklerini keşfediyor ve samuray geleneklerinden uzaklaşıyor. Halkına Moğollar tarafından yapılan baskılara dayanamayan kahramanımız, yoldaşları ile birlikte Moğollara karşı amansız bir uğraşa girişiyor. Dostlarını ve halkını korumak isteyen Jin, Moğollara karşı savaşıyor ve suikastlar düzenliyor.

Ghost Of Tsushima’nın fiyatı belirli oldu.

Öte yandan Ghost Of Tsushima’nın PSN Türkiye’deki fiyatı da aşikâr oldu. Türkçe dublaj değilse de, Türkçe alt yazılı olarak oynayabileceğimiz imal, 429 TL’lik fiyat etiketine sahip. Oyunun Deluxe Edition sürümü ise 489 TL’den satışa sunuluyor. Deluxe Edition paketi ile birtakım ek giysiler ve gibisi şeylerin oyuna dahil olduğu söyleniyor.

Böylelikle sunduğu Türkçe lisan dayanağı sayesinde kullanıcılarını memnun eden Sony, uyguladığı fiyat siyaseti ile de onları üzmüş oldu. PlayStation Türkiye takipçileri ise şirketin sunduğu Türkçe lisan dayanağını takdir ederken, oyunun fiyatına tenkitlerde bulundu.

Başa dön tuşu