PlayStation Sayfasının PC Bölümü de Açıldı

Sony Interactive Entertainment, yaptığı yeni atılım ile PlayStation sayfasının PC bölümünü de yayın hayatına geçirdi. Japon teknoloji devi vites yükseltmeye devam ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılında başlayan atılım ile Sony Interactive Entertainment, birinci parti PlayStation oyunlarını Epic Games ve Steam mağazaları üzerinden PC kullanıcılarıyla da buluşturmaya başlamıştı. Birinci adım Horizon: Zero Dawn – Complete Edition ile atılmış, devamında da Days Gone, God of War ve bugün prestijiyle çıkacak olan Marvel’s Spider-Man Remastered oyunlarını görmüştük. Önümüzdeki devirde ise Uncharted: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu, The Last of Us Part 1 ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oyunları bekleniyor.

Sony, PlayStation Sayfasının PC Kısmını Hayata Geçirdi!

Diğer yandan, Japon teknoloji devi PC ve taşınabilir pazardaki yükünü arttırabilmek için, güçlü taşınabilir planları yapar iken, Ekim ayında PlayStation PC kısmı açmış ve son olarak da 2025 yılına kadar halihazırdaki oyunlarının yarısını PC ve taşınabilir aygıt kullanıcılarıyla buluşturacağını açıklamıştı. Artık de yeni bir atılım resmi PlayStation mağazası üzerinden geldi ve başka bir PC kısmı açıldı.

Bahsi geçen sayfa, platforma gelen oyunlar için bir merkez vazifesi görecek ve içeriğinde de şimdiye kadar yayınlanmış ve gelecekte yayınlanacak olan oyunlar yer alıyor. Ayrıyeten Sıkça Sorulan Sorular kısmında ise PlayStation oyunlarının PC üzerinde oynanabilmesi için PlayStation Network hesabının şimdilik gerek olmadığına dair bir bilgi de bulunuyor.

Bildiğiniz üzere, mesela Steam üzerinden Xbox Game Studios yayıncılığındaki oyunları oynamak istediğimiz vakit Xbox Live hesabına giriş yapmak gerekiyor. Haliyle açılan başarımlar ve kayıt evrakı senkronizasyonu sağlanabiliyor. PlayStation tarafında şimdilik bu türlü bir şeyin gerekli değil, ancak gelecekte bu durum değişecekmiş üzere görünüyor.

Başa dön tuşu