Şimdi PlayStation 4 sistem güncellemenizi yapmadınız mi?

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4’ün yeni sistem yazılımı güncellemesi versiyon 6.70’i bugün prestijiyle yayınladı. 460 MB boyutundaki güncelleme şu anda indirilebilir durumda. Güncelleme yeni bir özellik getirmiyor, klasik stabilite güncellemelerinden.

Güncelleme notu şu formda: “Bu sistem yazılım güncellemesi sistem performansını arttırır.” Buna ek olarak oyun dalı bulut oyun servislerini kullanıma sunmak için kolları sıvadı ve bu hizmet bu alandaki çalışmalarına gün geçmeden devam ediyor.

Elbette bunda Spotify, Apple Music, Amazon Video ve Netflix gibi çevrimiçi müzik ve görüntü yayın servislerinin epey tanınan hale gelmesinin hissesi büyük.

Haberimizde PlayStation oyunları Android telefonda nasıl oynanabileceğinden bahsedeceğiz. 

1 – Öncelikle Google Play Store’dan Steam Link uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Şimdi Beta kademesinde olan uygulamayı yükledikten sonra Bluetooth denetimci bağlayabilir yahut direkt bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2- PlayStation 4 ile oynadığınız oyunu PC’ye aktarmak için Remote Play özelliğini faal ediyoruz. Bunun için birinci olarak PlayStation 4 üzerinde ve daha sonrasında bilgisayarda Remote Play’i etkin hale getirmelisiniz.

PS4: PC ve Mac için uzaktan oynama talimatlarını görmek için burayı tıklayabilirsiniz.

3 – Her iki tarafta Remote Play uygulamasını başlattıktan sonra, PS4 ekranı bilgisayarınızda görülecek.

4 – Android telefonunuzdan “Steam link” uygulamasını çalıştırıp oyunu başla ile devam edebilirsiniz. Oyunun büyük modda açıldığını göreceksiniz.

5 – PC’ den “Alt ve Tab” tuşlarıyla ile PS4 ekranına geçiş yapınız. Bu süreç ile uzaktan oynamayı faal etmiş oluyorsunuz Evet arkadaşlar, artık telefonunuz PlayStation 4 oyunlarını oynayabilirsiniz.

Şu an için bu uygulamayı iPhone marka telefonlarda kullanamıyorsunuz.

Fakat iPhone marka telefonlar için bu türlü bir uygulama sağlandığı taktirde, siz bedelli okuyucularımız ile vakit geçmeden paylaşacağız.

Sizler bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? PS4 oyunlarını telefonunuzdan oynamayı tercih eder miydiniz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu