Silent Hill: The Short Message Detayları Ortaya Çıktı

Uzun vakittir ortalıkta olmayan Silent Hill: The Short Message, aylar sonra kendisini gösterdi. Tekrar derecelendirilen oyunun çıkış platformlarından birinin PlayStation 5 olacağı, konusu ve sanat çalışması ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız üzere, Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilen Silent Hill canlı yayını öncesinde, Güney Kore menşeli Oyun Dereceledirme ve Yönetim Komitesi (GRAC) tarafından Silent Hill: The Short Message derecelendirilmişti. Hatta eFootball 2023 dahil Konami oyunlarının Kore’de dağıtımını üstlenen UNIANA da yayıncı olarak gösterilmişti.

Elbette bu, o vakitte büyük bir heyecan yaratmış ve Annapurna Interactive tarafından Konami işbirliğinde geliştirilen oyun olduğu düşündürtmüştü. Ne var ki bahsi geçen Silent Hill Transmission sırasında karşımıza çıkması bir yana dursun, ismi bile geçmemişti.

Silent Hill: The Short Message, PlayStation 5 için Geliyor

Bu derecelendirmenin üzerinden üç aydan fazla bir vakit geçtikten sonra, şimdi resmiyet kazanmamış olan oyun bir kere daha karşımıza çıktı. Bu kere Tayvan Dijital Oyun Derecelendirme Komitesi tarafından derecelendirilmiş olan oyun için çıkış platformu yahut platformlarından birisi onaylanmış üzere görünüyor: PlayStation 5.

Çıkış platformu ayrıntısına ek olarak, oyunun kıssasına dair ayrıntılar da ortaya çıktı. Sitedeki Çince açıklamanın İngilizce lisanına çevrilmesi ile Anita isimli bir karakterin başından geçenlere ortak olacağız.

“Anita, arkadaşı Maya ile buluşmak için terk edilmiş bir apartmana geldi ve bir biçimde uyandığında da kendisini kapana kısılmış halde buldu. Kapana kısıldığı olayların gerisindeki gerçeği keşfetmek için kaygılarından ve koridorlarda dolaşan canavarlardan kurtulmak ve travması hayatta kalma isteğini yok etmeden kaçmak zorunda.”

Oyun için yayınlanmış olan sanat çalışmasına ise aşağıdan göz atabilirsiniz. Sizin de dikkatinizi çekeceği üzere, görselin sol ve sağ taraflarında küçük not kağıtları göreceksiniz. Bunlara ek olarak, duvarda da ‘GO AWAY’ yani Türkçe mealiyle ‘DEFOL’ yazısı dikkat çekiyor. Sanat çalışmasının daha evvelden sızdırılan görseller ile benzerlik gösterdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Resmi olarak duyurulanlar dahil, karşımıza çıkan Silent Hill’ler ortasında bir öteki ilgi alımlı oyun da The Short Message olacakmış üzere görünüyor. Muhtemelen resmi duyuru da yakında gerçekleşecektir. Bakalım Konami firmasının planları ne tarafta ve bizi bu oyun ile ne vakit tanıştıracak?

Başa dön tuşu