Silent Hill 2 Remake, Geliştirilme Aşamasının Sonlarındaymış

Silent Hill 2 Remake oynamak için fazla bir vakit beklememiz gerekmeyecek olabilir. Bloober Team tarafından yapılan açıklama ile geliştirilme kademesinin sonlarına gelindiği müjdelendi. Ayrıntılar haberimizde.

Yeni Silent Hill oyununun geliştirilme basamağında olduğu söylentileri birinci ortaya çıkmaya başladığı vakitlerde, özellikle Resident Evil ile ilgili sızıntıları ile prestij kazanmış olan Aesthetic Gamer tarafından yeni oyunun 2019 yılının başlarından bu yana geliştirilme kademesinde olduğu söylenmişti. Görünüşe nazaran bu telaffuz teyit edilmiş oldu.

Silent Hill 2 Remake Geliştirilme Etabının Sonuna Geliyor

Yakın bir vakit evvel gerçekleştirilen WSE Innovation Day sırasında Bloober Team lideri Piotr Babieno, Silent Hill 2 Remake oyununun geliştirilme kademesi hakkında konuştu. Babieno, geliştirilme etabının 2019 yılında başladığını ve bütçenin de Konami tarafından sağlandığını belirtti. Öteki bir deyişle, üç yıldır süren bir geliştirilme basamağından bahsediliyor.

Görünüşe nazaran, oyunun çıkışı önümüzdeki sene gerçekleşecek. Zira, Bloober Team lideri Piotr Babieno halihazırda birbirinden farklı elementleri cilalama etabında olduklarını lisana getirdi. Yani geliştirilme kademesi neredeyse tamamlanmak üzereymiş. Çıkış tarihi ise büsbütün Konami firmasının vereceği karara bağlıymış. Hem çıkış tarihi duyurusu, hem de oyunun çıkacağı vakit için fazla bir vakit beklememiz gerekmeyecekmiş üzere görünüyor.

Son olarak, üstte da bahsettiğimiz üzere, Babieno tekrar imal Silent Hill 2 bütçesinin Konami tarafından karşılandığını yineledikten sonra sıradaki üretim kilometre taşları için paranın gelmeye devam ettiğini de kelamlarına ekledi. Ayrıyeten Japon yayıncının ve şirket için grubun ticaret ortaklarının şirket içi araştırmasına bağlı olarak tekrar üretim ile ilgili kusursuz geri dönüşler ve yeterli bir satış başarısı yakalamasını da bekliyorlarmış.

Başa dön tuşu