A Plague Tale: Requiem için Senaryo Uzunluğu Açıklandı

Asobo Studio tarafından geliştirilen A Plague Tale: Requiem, Focus Entertainment tarafından yayınlanacak. Bir aydan kısa mühlet sonra PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak iken, birinci günden de Game Pass servisine eklenecek. Farklı ve geniş yerlerde geçecek olan oyun, selefi üzere çizgisel oynanış sunacak. 18 Ekim 2022 tarihinde satışa sunulacak olan A Plague Tale: Requiem için senaryo uzunluğu ortaya çıktı. 

A Plague Tale: Requiem Ne Kadar Sürecek?

PLAY mecmuası tarafından yapılan bir röportajda konuşan Baş Kısım Dizayncısı Kevin Pinson, devam oyununun için on beş ile on sekiz saat ortası bir uzunluğu olacağını söyledi. Innocence için bu müddet dokuz ile on saat ortasında geziyordu. Pinson, öncelikli olarak oyunun ritmine odaklandıklarını ve bunu sağlayabilmek için de senaryoyu boş yere uzatacak içeriklerin dahil edilmeyeceği söylüyor. 

“Söz konusu ritim, doldurma içerik yok, oyunun uzun olmasını sağlamaya çalışmak yok. Yayıncımız Focus Entertainment, anlatmayı istediğimiz kıssa için uzun bir oyun yapmamız konusunda bize yürek veriyor. Bu yüzden de muhakkak bir saat müddeti hedeflemiyoruz. Birinci olarak oyunu tasarlar iken göz önünde bulundurduğumuz bir şey değil. Yetmiş kişilik küçük bir grubuz, bu yüzden de seçimlerimiz konusunda güçlü olmalıyız.”

Geçtiğimiz ay içerisinde geliştirilme süreci tamamlanmış olan devam oyunu, selefinin birkaç yıl sonrasında devam edilecek olan ikinci oyunda, Amicia ve Hugo ikilisinin güneyin ücra köşelerindeki yeni bölgelere ve canlı kentlere seyahatini gösterecek. Burada yeni bir hayata başlama teşebbüsünde bulunmak isteyen kardeşlerin hayatı, Hugo’nun güçlerinin bir sefer daha uyanması ve ortalığı yakıp yıkan sıçan dalgasının da geri dönüşü ile tekrar bir kabusa dönecek. 

İlk oyunda olduğu üzere tekrardan kaçmak durumunda kalan ikili, Hugo’nun hayalinde gördüğü ve aradıkları tedavinin bulunduğuna inandıkları adaya hakikat gitmek için yola çıkıyorlar. 

Başa dön tuşu