Redfall Mayıs Ayında Satışa Sunulacakmış

Arkane Austin tarafından geliştirilmekte olan Redfall ile Mayıs ayı içerisinde buluşabiliriz. Pek çok farklı kaynağı birleştiği ortak nokta, buna işaret ediyor. Elbette planda olmayan bir aksilik yaşanmaz ise. Ayrıntılar haberimizde.

Redfall, geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Starfield ile 2023 yılına ertelenen bir öteki PC ve Xbox Series oyunu olmuştu. Münasebet olarak ise, Arkane Austin takımının savlı maksatlarının olduğu ve bu bağlamda da olabilecek en yeterli düzeye ulaşabilmek için vakte muhtaçlıklarının olması gösterilmişti.

Zaman içerisinde çeşitli tanıtımlar yapılmış olsa da, şu an için net bir çıkış tarihi verilebilmiş değil, ancak bir argümana nazaran Mayıs ayının başları hedefleniyor.

Bu hususta Microsoft, Redfall oyununun bu yılın birinci yarısında satışa sunulacağını belirtmişti. Bir müddet evvel de Okami13_ isimli Twitter kullanıcısı, planlanan çıkış tarihinin altı hafta kadar geriye atıldığını ve Mayıs ayının birinci haftasının hedeflendiğini lisana getirmişti.

Kullanıcı tarafından ortaya atılan bu bilgi, daha sonradan hem Windows Central tarafından kendi kaynakları üzerinden elde ettiği bilgi hem de çeşitli raporlar ile desteklenmiş. Dahası ise, Forza Horizon 5 oyununun Premium sürümündeki üzere birkaç gün erkenden erişim sağlayan bir sürümünün de olacağı aktarılmış. Elbette her şeyin planlandığı biçimde gitmesi durumunda bu türlü bir şeyin gerçekleşebilecekmiş. Gelişmelerin ne istikamette olacağını da vakit gösterecek.

Redfall Hakkında

Hikayeye nazaran Massachusetts eyaletindeki oyuna ismini veren ada kentinin, bilimsel araştırmanın zıt gitmesi sonucu ortaya çıkan bir vampir lejyonu tarafından kuşatılması ve güneşin engellenip adanın dış dünyadan kopartılmasını bahis alıyor. Hala evrimleşme kademesinde olup kentin kökünü kurutma maksadında olan bu lejyonlara karşı çaba edeceğimiz oyunda, kendi grubumuzu oluşturuyoruz.

Prey oyunundaki Talos I uzay istasyonunun ve Dishonored oyunundaki Dunwall kentinin kısım dizayncıları tarafından oluşturulmuş olan Redfall açık dünyasında, kent merkezinden ormanlara kadar tarikat üyelerinin dış karakolları ve doğaüstü psişik alanlarda çaba edecek ve gizemleri çözmeye çalışacağız.

Başa dön tuşu