Rockstar Games Red Dead Online Desteği Açıklamasında Bulundu

Rockstar Games Red Dead Online desteği üzerine oyuncularını üzecek telaffuzlarda bulundu. Açıklamasında içerik dayanağına değinen Amerika menşeli yayıncı, oyunun yol haritasını belirlemiş. Ayrıntılar haberimizde.

Red Dead Online, 2020 yılının Aralık ayında Red Dead Redemption 2’den bağımsız olarak da satışa sunulmuştu. PlayStation Plus ve Xbox Live Gold aboneliklerinin gerektiği oyunda, Bounty Hunter, Naturalist, Trader, Collector ve Moonshiner dahil farklı roller, kıssa tabanlı kooperatif vazifeleri tamamlayabileceğiniz A Land of Opportunities, Showdown modları, hür deveran vazifeleri, günlük meydan okumalar dahil oyunculara birçok içerik sunuyor.

Zaman yayınlanan güncellemeler ile bir epey zenginleşmiş olsa da, malumunuz şirketin GTA Online için sunduğu takviyenin benzerinin Red Dead Online için de sunulması bekleniyordu. Ne var ki bu vakte kadar tatmin edici bir durum yaşanmamıştı. Görünen o ki bu saatten sonra da yaşanmayacak. En azından bir mühlet için.

Rockstar Games Red Dead Online Dayanağı için Ne Diyor?

Resmi internet sayfası üzerinden bir paylaşımda bulunan Rockstar Games, Grand Theft Auto serisinin sıradaki oyununda oyuncuların beklentilerini aşmak ve olabileceğinin en düzgününü ortaya koyabilmek için gerekeni hiç olmadığı kadar yeterli anladıklarını lisana getirdi. Bunun sonucu olarak, daha fazla geliştirme kaynağı Grand Theft Auto 6’ya kaydırılmış ve Red Dead Online için sunulacak dayanak ile ilgili olarak da kimi değişiklikler yapılıyormuş.

Öncelikle hem yeni hem de tecrübeli oyuncular için, yeni özelliklerden fazla, halihazırdaki roller, öykü tabanlı kooperatif vazifeler, Showdown modları ve dahası için yeni aktifliklerin eklendiği söyleniyor. Bu üslup yenilikler, ileriye dönük olarak aylık etkinlikler ile oyunculara sunulmaya devam edilecekmiş.

Sezonluk özel etkinlikler ve tecrübe güzelleştirmelerine ek olarak, geçtiğimiz yıllardaki üzere büyük temalı etkinlikler yerine, bu yıl halihazırdaki modların üzerine çıkmanın ve yeni Telegram Missions eklemenin planları yapılıyormuş. Ayrıyeten Red Dead topluluğunun ortaya koyduğu çalışmaların öne çıkartılmasına ve paylaşılmasına da devam edilecekmiş.

Bildiğiniz üzere yakın bir vakit evvel Grand Theft Auto 4 ve Red Dead Redemption HD Remastered projelerinin iptal edildiğini öğrenmiştik. Her ne kadar GTA: The Trilogy – Definitive Edition’ın ticari başarısızlığı gaye gösterilmiş olsa da, yeni Grand Theft Auto oyununun geliştirilme sürecinin hissesi da olabilir.

Başa dön tuşu