Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Oyun dünyası pandeminin tesiriyle uzun bir mühlet hayli kısır bir periyottan geçti. Oyunseverlerin yeni maceralara hasret kaldığı günler nihayet 2022 yılının başlarından itibaren son bulmaya başlayınca, yeni oyunlar da peşi sıra geldi ve oyun dünyası tekrar hareketlendi. Lakin asıl bomba yılın sonlarına hakikat satışa sunulan Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’nin satışa sunulmasıyla patladı.

Satışa sunulduğu birinci 10 gün içerisinde 1 milyar dolarlık hasılat hududunu geçen oyun, çok uzun müddet en çok satılan oyunlar listesinin doruğundaydı. Lakin Steam tarafından paylaşılan ve 10-17 Ocak tarihleri ortasını baz alan listeye baktığımız vakit, Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’nin tepeden düzgünce uzaklaştığı görülüyor.

Steam, haftanın en çok satılan oyunlarını açıkladı

Paylaşılan listeye nazaran, dünya genelinde en çok satılan oyun Counter-Strike: Küresel Offensive oldu. Bu oyunun tam 545 haftadır en çok satılan oyunlar listesinde olduğunu ve geçtiğimiz haftayı da 2. Sırada kapattığını hatırlatalım.

Listenin ikinci sırasına baktığımız vakitse burada Apex Legends’ı görüyoruz. Tanınan oyun da Counter-Strike: Global Offensive kadar olmasa da tam 115 haftadır en çok satılanlar listesinde bulunuyor. Call of Duty: Çağdaş Warfare II bu hafta en çok satılanlar listesinde kendisine lakin 7. Sırada yer bulabilirken, EA Sports FIFA 23 ise 11. Sıraya kadar geriledi.

Başa dön tuşu