Resident Evil 4 Remake İçin 12 Dakikalık Oynanış Videosu

Game Informer Youtube kanalında, Resident Evil 4 Remake için yeni on iki dakikalık oynanış videosu yayınlandı. Pek çok detayı görebildiğimiz videoyu kaçırmamanızı öneriyoruz. Şimdiden keyifli seyirler dileriz!


İlginiz Çekebilir: Resident Evil 4 Remake Oynanışta Değişiklikler Sunacak


Resident Evil serisinin ilk kırılma noktası olan Resident Evil 4, geliştirilmiş görsellik ve oynanış mekanikleri ile yenilenmiş olarak önümüzdeki ayın son haftasında bizlerle olacak. İkinci oyunun yeniden yapımından sorumlu ekip tarafından geliştirilmekte olduğu için büyük merak uyandırmış olan Resident Evil 4 Remake için Game Informer tarafından yapılan röportaj ile yeni detaylar ve kısa görüntülerin araya girdiği videolar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise karşımızda özel bir PlayStation 5 oynanış videosu var.

Yeni Resident Evil 4 Remake Oynanış Videosu

Oyunun beşinci bölüme yer verilen videoda, köye dönüp de Luis Sera ile buluşmadan önce, Leon ve Ashley ikilisinin kiliseden çıkıp mezarlıktan geçiyorlar. Bu kısmın sonrasında da, kulübede üzerimize dalga dalga gelen Ganado’lara hayatta kalabilmek için giriştiğimiz aksiyon ve gerilim dolu çatışma sekansı bizi bekliyor ve bunu da zaten videoda görebiliyoruz.

Oynanış kısmında, Ashley ile ilgili bize merdiveni indirmesi gibi yenilikleri de görebiliyoruz. Daha önceden söylendiği gibi herhangi bir sağlık göstergesi yok, ama bizi takip etmesi veya beklemesini söylediğimizde veya kaçırılma girişimi olduğunda ayrı bir simge ile gösteriliyor. Kurtarmak için de uzak mesafeden düşmana ateş edebildiğimiz gibi, mermi tasarrufu yapabilmek adına bıçaklayabiliyoruz.

Videoda ayrıca gizlilik kısımlarına da yer verilmiş. Mesela artık bir düşmana arkadan gizlice yaklaşıp da bıçaklayarak bertaraf edebiliyoruz. Bunun dışında, hem hazine hem de yan görevler için gerekli olan parçaları toplama, silahlar arasında hızlı geçiş, olmazsa olmaz çantamız, kuşların yuvalarından cephane ve yumurta toplama, yeni düşman tipi olan Brute ile olan savaşı ve efsanevi tüccarımızı da görebiliyoruz. Beklendiği üzere, silah satın almak, yanımızdaki silahları geliştirebilmek, topladığımız değerli eşyaları satabilmek ve takas yapabilmek mümkün oluyor.

Başa dön tuşu