PS Plus Extra Eylül 2022 Oyunları da Açıklandı

Önümüzdeki ayın PS Plus Essential oyunlarının akabinde, faal abonelere sunulacak olan PS Plus Extra Eylül 2022 oyunları da açıklık kazandı. Premium tarife abonelerinin de erişim sağlayabilecekleri oyunların listesiyle ilgili ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere PS Plus, artık Game Pass üzere ayda iki safhada güncelleniyor. Birinci safhada Essential oyunları, ikinci safhada da Extra ve Premium / Deluxe oyunları ekleniyor. Gün içerisinde PlayStation resmi sayfası üzerinden yapılan duyuru ile üç abonelik tarifesi için de eklenecek olan oyunlar ortaya çıkmıştı.

6 Eylül – 3 Ekim 2022 tarihleri ortasında geçerli olacak halde Need for Speed Heat, Granblue Fantasy: Versus ve Toem, Essential tarifesi kapsamında erişime açık olacak. Bu oyunlara, başka iki tarifenin aboneleri de erişim sağlayabilecekler.

PS Plus Extra Eylül 2022 Oyunları Hangileri Olacak?

PlayStation sayfası üzerinden yapılan birebir duyuru içeriğinde, Extra ve Premium / Deluxe tarifesi kapsamında erişilebilir olacak oyunlar da açıklık kazandı. 20 Eylül 2020 tarihi prestijiyle indirebileceğiniz söyleyelim. Klasik oyunlar ile toplamda on yedi oyun bizleri bekliyor olacak.

 • Deathloop (PlayStation 5)

Hikayeye nazaran Colt ve Julianna ismindeki rakip iki suikastçı Blackreef adasında gizemli bir vakit döngüsüne kapılmış durumdadırlar. Bu bağlamda da tıpkı günü ebediyen yaşamaktadırlar. Colt olarak bu tek kaçış yolu ise gün sıfırlanmadan evvel sekiz kilit maksadı suikast ile öldürmek. Bu süreçte, her bir gün size bir şey öğretecek iken yeni yollar deneyecek, istihbarat toplayacak ve yeni silahlar ve yetenekler bulacak ve döngüyü kırmak için elinizden geleni yapmaya çalışacaksınız.

 • Assassin’s Creed Origins (PlayStation 4)

Bizlere iki farklı periyotta geçen iki farklı kıssanın anlatıldığı oyunda, bir yandan hem büyük bir iktidar savaşının yaşandığı Antik Mısır’da Bayek ve Aya ikilisinin başından geçenler anlatılır hem de Hidden Ones ile The Order of the Ancients ortasındaki çatışmanın köklerine iniyoruz. Başka yandan ise yirmi birinci yüzyıla geçiş yapıyor ve Mısır topraklarındaki bir yapıtı bulmayı isteyen Abstergo Industries şirketi için araştırmacılık yapan Layla Hassan rolüne bürünüyoruz.

 • Watch Dogs 2 (PlayStation 4)

San Francisco kentinde geçen oyunda, Marcus Holloway isimli bir karakteri yönetiyoruz. Bilgisayar korsanı kümesi DedSec’in bir üyesi olarak, cürüm baronlarının kent halkını gözlemlemek ve denetim etmek için kullandıkları ctOS 2.0 sistemini kapatmak için uğraş vereceğiz.

 • Dragon Ball Xenoverse 2 (PlayStation 4)

Zenginleştirilmiş grafikler, yeni merkez kent, çeşitli karakter özelleştirme seçenekleri, sayısız yeni özellik ve yükseltme imkanları sunuyor.

 • Spiritfarer: Farewell Edition (PlayStation 4)

Spiritfarer, mevt üzerine dayalı bir oyun ve Stella isimli ve ölülerin kayıkçısı olan bir karakteri yönetiyorsunuz. Dünyayı keşfediyor, ruhlarla arkadaş oluyor ve onları öteki dünyaya ulaştırmak için bir tekne inşa ediyorsunuz. Bu esnada da çiftçilik ve madencilik yapıyor, balık tutuyor, hasat ve üretim yapabiliyorsunuz. Şayet isterseniz iki kişik oynamanız da mümkün ki bu durumda, başka oyuncu Daffodil isimli bir kedi rolüne bürünüyor.

 • Chicory: A Colorful Tale (PlayStation 4)

Bir boyama kitabı dünyasında geçen Chicory: A Colorful Tale, istediğiniz her şeyi boyayabildiğiniz kuş bakışı bir macera oyunu oluyor. Fotoğraf yeteneklerinizi kullanarak yeni yerler keşfediyor, bulmacalar çözecek, arkadaşlarınıza yardım ediyor ve dünyayı değiştiriyorsunuz.

 • Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5 (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

2021 Monster Energy Supercross Championship heyecanını yaşatacak olan Monster Energy Supercross – The Official Videogame 5, meslek moduyla resmi motosikletler ve 250SX ve 450SX sınıflarından resmi yarışçılar ile Daytona dahil resmi parkurlarda müsabaka imkanı sunacak. Özelleştirme sistemi sayesinde, seksenden fazla marka ve üç yüz kadar eşya ile hem yarışçınızı hem de motosikletinizi özelleştirebileceksiniz.

 • Alex Kidd in Miracle World DX (PlayStation 4 ve PlayStation 5)

Yüksek çözünürlüklü görsellik, oynanış iyileştirmeleri ve animasyonlar ile özgün Miracle World’deki tüm kısımlar yine karşımıza gelecek. Ayrıyeten Alex Kidd’in fonundaki cihanı ve öyküyü genişletecek olan yeni kısımlar de bulunacak. Tercihen orjinal oyuna geçiş yapabilmeniz de mümkün olacak.

 • Rabbids Invasion: The Interactive TV Show (PlayStation 4)

Sevilen televizyon animasyonunun kısımlarını hem izleyici hem de aktör olarak oynayabiliyorsunuz. Yirmi kısımda dört yüzden fazla hareketli aktivite sizi bekleyecek. Ayrıyeten Arttırılmış Gerçeklik takviyesinin de bulunduğunu söyleyelim.

 • Rayman Legends (PlayStation 4)

Konu olarak Rayman Origins’in bir asır sonrasında geçen Rayman Legends oyununda, Rayman, Globox ve Teensies, büyüleyici tablolar ile dolu bir çadır keşfediyorlar. Bu keşfin ardından de üçlü bir anda mistik dünyalara geçiş yapıyorlar ve büyük macera da böylelikle başlıyor. Kahramanlarımızın gayesi ise konutlarına geri dönmek.

 • Scott Pilgrim vs. The World: The Game – Complete Edition (PlayStation 4)

Scott Pilgrim, Ramona Flowers, Knives Chau, Stephen Stills ve çok daha fazla karakterin bulunacağı oyunda, üç arkadaş bir ortaya gelerek ekip oluşturuyor ve sevgi uğruna Ramona karakterinin makûs eski sevgilileri ile uğraşa girişiyorsunuz. Sıhhat ve jeton paylaşımının yanı sıra birbirinize karşı düello yapabiliyor ve Dodgeball üzere küçük oyunları tamamlıyorsunuz. Oynanış boyunca düzey atladıkça yeni yetenekler öğrenebiliyor, saklı eşyalar elde edebiliyor, yeni modlar açabiliyor ve yardıma müttefik çağırabiliyorsunuz. Complete Edition ise Knives Chau ve Wallace Wells ismiyle iki yeni içerik sunuyor.

20 Eylül 2022 tarihinde, klasik oyun kataloğuna altı oyun daha eklenecek. Ne var ki bunların yarısı ülkemizdeki serviste bulunmayan PlayStation 3 oyunları oluyor:

 • Syphon Filter 2 (PlayStation 1)
 • The Sly Collection (PlayStation 3)
 • Sly Cooper: Thieves in Time (PlayStation 3)
 • Bentley’s Hackpack (PlayStation 3)
 • Toy Story 3 (PlayStation Portable)
 • Kingdom of Paradise (PlayStation Portable)
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu